Eesti uudised

Ministeerium: Herman Simmi paigutamine avavanglasse kahjustab riiklikke huve  (32)

Delfi, 2. märts 2019, 11:38
Herman SimmFoto: Õhtuleht
Justiitsministeerium leiab vastulause riigireetmise eest vangi mõistetud Herman Simmi kaebusele, et Simmi paigutamine avavanglasse kahjustab riiklikke huve.

Simm esitas veebruaris justiitsminister Urmas Reinsalu vastu halduskohtule kaebuse, et minister kasutas oma õigust tühistada mehe võimalus pääseda kergema režiimiga avavanglasse.

Samal teemal

"Tartu vangla otsus Herman Simmi Tallinna vangla avavanglasse paigutamiseks on ilmses mittevastavuses seadusest tuleneva ning ministeeriumi poolt realiseeritava riikliku poliitikaga ja kahjustab riiklikke huve. Tartu vangla otsuse jõusse jätmine tähendaks riigi huvide kahjustamist, mida ei saa lubada," seisab ministeeriumi vastuses Tartu halduskohtule.

Ministeeriumi kinnitusel on lähtuvalt Simmi toime pandud kuriteo asjaoludest ja süü suurusest ainus õiguskorra kaitsel põhinev lahendus Simmi vangistuse täideviimine kinnises vangla osas. 

Refereeritud loo täistekst asub Delfis.

32 KOMMENTAARI

m
Moskvas oleks ta elu ju suurepärane, kui ta sinna pääseks. 3. märts 2019, 18:25
Oleneb kus. Mees uskus ise ju tõemeeli, et Venemaal ootavad teda eriteenete eest kuldsed kindralipagunid. Ja topeltlampassidega kindralipüksid. Koos reserveeritud aukohaga paraadide ajal Punase väljaku Mausoleumi tribüünil Seepärast ta ju pingutaski.
K
!!! 3. märts 2019, 18:21
Küllap varsti võetakse vastu seadus ka "vihakõnelejate" represseerimise ning isoleerimise kohta. Ja kriminaliseeritakse rahvuslus. raviusriikluse, rahvuskultuuri ja muud talised ilmingud. Meenutage mõne päeva tagust artiklit ÜRO peasekretär seisukohtade kohta.
Loe kõiki (32)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee