Poliitika

Valimiskool nr 5: Kuidas teha valimiskasti juures õige otsus ehk Kodanikukohusest, kodutust mehest ja klambripüstolist (14)

Oliver Lomp, 1. märts 2019 20:05
KES JÄÄB PEALE? Küsitluste järgi on seekordsetel valimistel põhiliseks teemaks maksupoliitika, mis on kõige olulisem erinevus kahe suurpartei, Reformierakonna ja Keskerakonna vahel.Foto: Mati Hiis

Kui valimiste eel ilmuvad linnatänavatele, televiisorisse, raadiosse, internetti, postkasti ja ostukeskuste lähistele telkima mingid sõbralikud näod, kes kõik sinu elu paremaks lubavad muuta, läheb pea sassi. 3. märtsil on veel võimalus hääletada riigikogusse oma lemmik. Kuidas teha õige valik?

Üks seik eelmistest kohalike omavalitsuste valimisest ei lähe tänini meelest. Olin selleks hetkeks ise juba hääletanud, ent läksin vennaga kaasa tema valimispunkti. Kuigi venna aadress oli toona sisuliselt Mustamäe keskuse jaoskonna kõrvalmajas, saadeti ta sealt valimisjaoskonnaks moondunud Sääse raamatukogusse. 

Jaoskonda jõudnuna nägin üht meest, keda olin näinud ka Mustamäe keskuse punktis ning kes oli sinna jõudnud sama kiiresti, kui meie auto ja Google Mapsiga. Ta torkas teiste seast silma, kuna oli räpaste räbaldunud riiete ja räsitud olekuga – pakun, et kodutu. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.02.2019
VALIMISKOOL nr 4: „Mina olen poliitik“ ehk Elamine poliitikale või poliitikast
15.02.2019
Valimiskool nr 3: „Kõigile kõik tasuta“ ehk kuidas filtreerida valimislubadusi
09.02.2019
Valimiskool nr. 2: Peibutuspardid ja häältemagnetid. Kellest saab uus Indrek Saar? Kellest Erki Nool?
02.02.2019
Valimiskool "Sa oled loll värdjas" ehk Kuidas koondada vastasleeri sotside näitel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee