Eesti uudised

Lapselaps päästis Haapsalus elava vanaema, olles ise samal ajal Suurbritannias (5)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 1. märts 2019 12:46
KiirabiautoFoto: Martin Ahven
Naine päästis Haapsalus elava vanaema, olles ise samal ajal Suurbritannias. Lapselaps taipas abi kutsuda tänu videokõnele.

21. veebruari õhtul kella 21 ajal suhtles Suurbritannias asuv naine Facetime'i kaudu oma Haapsalus elava 76aastase vanaemaga, teatas häirekeskuse pressiesindaja Heiko Leesment. Kõne jooksul märkas lapselaps, et vanaemal tekkisid ootamatult hingamisraskused ja ta ei saanud enam rääkida. Lapselaps üritas Eestis elavate sugulastega ühendust võtta ja kui see ei õnnestunud, siis helistas ta spontaanselt Euroopa hädaabinumbrile 112. Kuigi esialgu tundus, et helistatud on valele numbrile, kinnitati naisele, et informatsioon jõuab edasi Eestisse.

North West Ambulance Service’i töötaja võttis hädaabiteate vastu ja edastas kogutud info Eesti Häirekeskusele, kust saadeti eaka naise juurde kiirabi. Kiire arstiabi päästis vanaproua halvimast.

Häirekeskuse meditsiinilise korralduse ja valmisoleku talituse juhataja Margit Kallase sõnul on tegemist suurepärase näitega sellest, kuidas Euroopa hädaabinumber 112 ja häirekeskuste omavaheline koostöö toimib.

„Kõige olulisem on see, et inimese elu sai päästetud, ja selle üle on meil siiralt hea meel,“ ütles Kallas.

Praegu on kõigil häirekeskustel Euroopas olemas teiste riikide vajalikud kontaktid, et just sellistes ootamatutes olukordades inimesi kiiresti aidata. Kallase sõnul on sellised juhtumid muidugi erandlikud.

“Pigem tuleb selliseid juhtumeid teadete edastamisest ette häirekeskusega Soomes, kus eestlaste kogukond on oluliselt suurem,“ ütles Kallas.

112 on hädaabinumber, kust saab kutsuda appi politseid, päästjaid ja kiirabi kõikjal Euroopa Liidus.

Samal teemal

28.02.2019
AASTA ELUPÄÄSTJA: pitsameister tõi põlevast majast välja ema kahe lapsega
19.02.2019
Politsei päästis soost neljaliikmelise pere
13.02.2019
Soovid saada elupäästjaks? Esimene samm sellel teel
13.02.2019
Suitsuandur päästis terviserikke saanud naise elu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee