Eesti uudised

Seda sulle baaskursusel ei õpetatud: seitse võimalust kiivri kasutamiseks 

Janno Isat , 1. märts 2019, 10:08
Foto:
Oled kirunud, et pead õppustele kaasa tassima kobakat kiivrit? Asjata! Kaitse Kodu! näitab sulle, kuidas see võib erinevates kriitilistes ja vähemkriitilistes olukordades väga vajalikuks osutuda.


Korilustarvik 

Kukeseened, kuuseriisikad, mustikad, pohlad … jah, nad on nii kutsuvad! Ning sa ju tead, et vilunud korilasena jõuad rännakupausil viiemeetrise perimeetri raadiuses kiiresti puhta vuugi teha! Kuhu aga kuldaväärt saak panna? Rakmetest lisamoona väljavõtmine ja sambla alla peitmine ei ole tegelikult hea plaan, ausalt. Küll aga mahutab näiteks USA kevlarist kiiver ca 4 liitrit vedeliku ehk päris parajal hulgal seeni ja väga märkimisväärse koguse pohli. Ära unusta pärast kiivrit korralikult tühjendamast ja puhastamast! Mis siis, et lömastunud põdrakärbsed ja mustikad annavad ilmselt väga elutruu kamoefekti ...

Foto:

Taburet/padi/pesupali

Hommikul kastemärja muru või lume sisse istumine, ehkki elamus on vaieldamatult virgutav, ei tundu siiski kuigi meeldiv väljavaade. Eriti, kui sa oled just jalga tõmmanud öö läbi ahju kõrval hoole ja armastusega kuivatatud püksid. Maapinna ja istmikupiirkonna vahele saab aga sättida kiivri. Kevlarist versioonid on üpris tublid koormusekandjad, Rootsi "munaga" tasuks kaalukamatel kamraadidel siiski pigem ettevaatlik olla. Kõvema une ja peaga võitlejad saavad kiivrit kasutada muidugi ka padja aseainena. Samuti ei esita kiiver liigseid küsimusi, kui temas oma musta pesu pesta. Uuemate mudelite puhul hõlbustaks seda protsessi sisu eemaldamine, kui selleks juhtub aega jääma.

Foto:

Katelok

Metsas levib magus hernesupi lõhn ja oled, lusikas käes, valmis järjekorda sööstma, kuid – oh hirmu! – kateloki asemel on rakmete taskus hoopis sinna eelmise õppuse ajal ununenud kivistunud saiapäts!? Aga kiiver on sul ju ometi tublilt ühes võetud. Muide, selline variant toimib märksa parema elupikendajana kui üritus katelokki kiivrina kasutada. Nii et võta julgelt supisappa! Küll, jah, kiivri sisu soovitame enne katta biolaguneva kilekotiga, siis on natuke mugavam süüa ja saab kiivrit kiiresti sihtotstarbeliselt kasutama hakata. Kilekott aga viska pärast söömist selleks ettenähtud kohta, mitte niisama põõsa alla!

Foto:

Kullerside

Su nutitelefonil on aku tühi ja Motoroller kaotas levi juba pääslast välja sõites? Aga rühmaülema käsk vajab edastamist teispool jõge paiknevale jaole. Või on järvesaarel KP-ga positsiooni hoidvatel kamraadidel kuivi tikke juurde vaja? Pole probleemi! Nii kevlar-kiivrid kui ka vanemad "plekk-potid" on igati viisaka ujuvusega. Võid riskida, saates oma truu peakatte koos väärt sisuga lihtsalt allavoolu teele. Kuid turvalisem on vedada punktide A ja B vahele vee kohale nööriga õhuliin ning sinna kinnitatult sõidutada kiiver üle vee. NB! Nööri sisse tasub teha sõlmesid vastavalt trassi pikkusele.

Foto:

Pähklipureja

Täpselt rihitud mõõduka tugevusega kiivrilöök objekti "Pähklikoor" pihta peaks tagama kiire ligipääsu kiudaine- ja mineraalirikkale sisule. Pähklid, sh Eestis looduslikult kasvava sarapuu omad, sisaldavad näiteks seleeni, mangaani, kaltsiumi, rauda, tsinki jpm kasulikku. Samuti on neis B-vitamiini, mis leevendab stressi ja parandab mälu. Mitte vähem tähtis pole ka pähklites leiduv ning väsimust vähendav aminohape arginiin. Nii et õppusele minnes tasub tasku pähkleid täis toppida. Ja ära unusta kiivrit ning ära ole oravat kohates kade.

Foto:

Dessandi abivahend

Õrn tuuleiil paitab su põski ja pilvemügarate vahelt küütlevad päiksekiired kuldavad üle vetevälja eemal paistvat Eesmärki. See saab olema meie dessant, meie murdmine läbi lainete, meie D-Day! Kui ainult rühmavanem poleks unustanud aere sinna teise kasti, mille need teised tüübid pidid ju kindlasti kaasa võtma … Pole hullu, kiivri ja mõningase intensiivse füüsilise pingutuse koosmõjul saab väikse viikingiretke siiski ette võtta. Samuti on kiiver abiks ujuvvahendi pindpinevusele negatiivselt mõjuva vee paadipõhjast välja kühveldamisel.

Foto:

Rekreatiivne instrument

Liibuvad retuusid ja higised hantlid pole päris sinu teetassike? Või tunned muret, et kolm nädalat Kevadtormil mõjub laastava treeningupausina? Harjutust alga nüüd! Vali õppusel rahulikum moment ja kasuta kiivrit nii musklite pumpamiseks (kaalu saad timmida sisu täites) kui step-pingina. Kamraadilt laenatud teine kiiver kahekordistab soorituse efektiivsust. Kliimatingimuste sobides on võimalik ka kelgutada. Mida aga kindlasti ei soovita ette võtta, on Kivipallur Jürto stiilis tegevused. Tegemist oli siiski kogenud professionaali ja mõningaste filmitrikkidega. Muide, matemaatiliselt kõige ideaalsem keha on hoopis kera …

Foto:

P. S. Sulle laost väljastatud individuaalvarustus on riigi omand ja antud sulle heaperemehelikuks kasutamiseks. Selle tahtlik rikkumine või kaotamine võib kaasa tuua teatud menetlustoiminguid malevaga ja oma rahakoti kergendamist. Samuti garanteerib see rikutud suhted tagalainimestega … Seega, ole hoolas!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee