Põleng TartusFoto: Lõuna päästekeskus
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 1. märts 2019 09:36
Reede öösel kell 2.12 teatati, et Tartus Kalevi tänaval on kahekorruselises kortermajas suits. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli süttinud pliidiesine ja tuli levinud põranda ja seina vahele.

Tulekahju kustutati käsikustutiga. Tulekolletele ligipääsuks ja tuleohutuse kontrollimiseks avasid päästjad tüki põrandast ja uksepiidast. Ruumides olnud vanema naisterahva tervist kontrollis kiirabi. Päästjad paigaldasid vanaproua ruumidesse ka suitsanduri, mille puudumine oleks seekord napilt kalliks maksma läinud.

Tähelepanu! Kütteseadme koldesuu esine tuleb kütmise ajal tuleohutuse tagamiseks hoida prahist ja põlevmaterjalist puhas. Koldesuu esisele põrandale peab olema paigaldatud  tulekindel metallplaat (laiusega koldesuu äärtest külgedele 10 cm ja koldesuust kaugemale 40 cm).

Igas elamus või korteris peab olema vähemalt üks nõuetekohaselt paigaldatud suitsuandur, mis teatab tulekahjust varajases järgus ning annab võimaluse põleng kustutada või süttinud ruumidest lahkuda. Suitsuanduri omamist kohustav seadus kehtib 2009. aastast.

Sel aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud juba 9 inimest.