Eesti uudised

Erakond ei saa vargusekahtlusega abipolitseinikku valimisnimekirjast maha võtta (16)

Siim Randla, 1. märts 2019 07:12
Foto: Reformierakonna nimekiri KOV valimistel 2017
Eestimaa Rohelised ei tee riigikokku kandideerimisel takistusi vargusekahtlusega abipolitseinikule ja kooliõpetajale Aarne Veedlale (pildil), kelle selgitusi on kuulatud. 

Nädalapäevad tagasi pidas politsei varavastase süüteo toimepanemises kahtlustatavana kinni kolm Lääne-Virumaalt pärit abipolitseinikku, kellest üks on teenekas Rakvere abipolitseinik jAare Veedla (47), kes töötab Rakvere täiskasvanute gümnaasiumis kehalise kasvatuse ja poiste tööõpetuse õpetajana. Veedla on juhtinud Rakvere linna jalgrattapatrulli ning osalenud linna turvalisuse- ja kriminaalpreventsiooni komisjoni töös. Veedla on kaitseliitlaneja noorkotkaste rühmajuht.

Märtsis toimuvatel riigikogu valimistel kandideerib Veedla Erakonna Eestimaa Rohelised nimekirjas Lääne-Virumaal.„Tegu on kahtlustusega ja kõiki asjaolusid ei ole veel avaldatud. Olles kaalunud Veedla antud selgitusi, ei kavatse erakond midagi ette võtta, et tema kandideerimist takistada,“ teatas Eestimaa Roheliste pressiteenistus Õhtulehele. „Me ei taha teda nimekirjast ära võtta, seda enam, et Eesti seadused seda ei võimalda,“ öeldi erakonnast ja lisati, et valimiste ajal ei saa kandidaate nimekirjast maha võtta. Milliseid selgitusi Veedla andis, seda erakonna pressiesindus ei täpsustanud. 

Vabariigi valimiskomisjonist öeldi Õhtulehele, et viimane võimalus kandideerimisest loobuda oli kolm päeva pärast kandidaatide registreerimist. Küll aga on valituks osutudes pärast valimistulemuste väljakuulutamist võimalus kohe oma mandaadist loobuda, sõnati valimiskomisjonist. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee