Eesti uudised

Kolm kõrgkooli saavad riigilt 5,5 miljonit eurot lisaraha õppehoonete jaoks (1)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 28. veebruar 2019 13:53
Eesti Kunstiakadeemia uus hooneFoto: Jörgen Norkroos
Valitsuse neljapäevase otsuse kohaselt saavad Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Sisekaitseakadeemia kokku 5,5 miljonit eurot lisaraha õppehoonete rajamiseks ja sisustamiseks.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps märkis, et õppehoonete rajamine ja sisustamine käib ning i-le täpi lisamiseks on vaja veel panustada.

„Mul on väga hea meel, et me leidsime ehitushindade kallinemise juures võimaluse meie kultuurile ja julgeolekule niivõrd oluliste hoonete rajamise lõpule viimiseks kõrge kvaliteediga,“ ütles Reps.

Eesti Kunstiakadeemia õppehoone rajamist ja sisustamist rahastatakse täiendavalt 1,9 miljoni euroga. Projekti kogusumma ulatub nüüd 16,9 miljoni euroni.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalikompleksi rajamist ja sisustamist rahastatakse täiendavalt 1,9 miljoni euroga. Projektile eraldatava toetuse summa on nüüd 5,9 miljonit eurot.

Sisekaitseakadeemia õppekompleksi rajamist rahastatakse täiendavalt 1,71 miljoni euroga. Projekti toetus ulatub nüüd 15,21 miljoni euroni.

Valitsus otsustas muuta teadus- ja arendusasutuste ja kõrgkoolide institutsionaalse arendusprogrammi ASTRA investeeringute kava. Selle muutmise taga on möödunud aasta aprillis riigi eelarvestrateegia läbirääkimistel tehtud ettepanek rahastada täiendavalt kolme kõrgkooli objekte ning teha seda struktuurifondides olevate vabade vahendite arvel.

Lisaraha kogusumma on 5,5 miljonit eurot, mis sisaldab nii Euroopa Liidu toetust kui ka Eesti riigi kaasfinantseeringut.

Samal teemal

02.11.2018
PILDID JA VIDEO | Ulmadest, valgusest ja virvatuledest inspireeritud EKA moetudengite vapustav looming
28.08.2018
FOTOD | Kunstiakadeemia avamispidu läks täiesti käest ära, pralletajaid ohjeldas mupo
06.05.2018
Sisekaitseakadeemia Narva hoone jaoks küsitakse 920 000 eurot

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee