Eesti Kunstiakadeemia uus hooneFoto: Jörgen Norkroos
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 28. veebruar 2019 13:53
Valitsuse neljapäevase otsuse kohaselt saavad Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Sisekaitseakadeemia kokku 5,5 miljonit eurot lisaraha õppehoonete rajamiseks ja sisustamiseks.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps märkis, et õppehoonete rajamine ja sisustamine käib ning i-le täpi lisamiseks on vaja veel panustada.

„Mul on väga hea meel, et me leidsime ehitushindade kallinemise juures võimaluse meie kultuurile ja julgeolekule niivõrd oluliste hoonete rajamise lõpule viimiseks kõrge kvaliteediga,“ ütles Reps.

Eesti Kunstiakadeemia õppehoone rajamist ja sisustamist rahastatakse täiendavalt 1,9 miljoni euroga. Projekti kogusumma ulatub nüüd 16,9 miljoni euroni.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalikompleksi rajamist ja sisustamist rahastatakse täiendavalt 1,9 miljoni euroga. Projektile eraldatava toetuse summa on nüüd 5,9 miljonit eurot.

Sisekaitseakadeemia õppekompleksi rajamist rahastatakse täiendavalt 1,71 miljoni euroga. Projekti toetus ulatub nüüd 15,21 miljoni euroni.

Valitsus otsustas muuta teadus- ja arendusasutuste ja kõrgkoolide institutsionaalse arendusprogrammi ASTRA investeeringute kava. Selle muutmise taga on möödunud aasta aprillis riigi eelarvestrateegia läbirääkimistel tehtud ettepanek rahastada täiendavalt kolme kõrgkooli objekte ning teha seda struktuurifondides olevate vabade vahendite arvel.

Lisaraha kogusumma on 5,5 miljonit eurot, mis sisaldab nii Euroopa Liidu toetust kui ka Eesti riigi kaasfinantseeringut.