Maailm

Londoni jõugud kasutavad tolmuimejaid, et varastada parkimisautomaatidest sularaha  (3)

Toimetas Aare Kartau, 28. veebruar 2019 11:55
ParkimisautomaatFoto: PantherMedia/Scanpix
Londoni võimuorganid soovitavad sularahaga enam parkimise eest mitte tasuda, sest levima on hakanud juhtumid, kus kurjategijad varastavad tolmuimejate abil parkimisautomaatidest raha, vahendab BBC.

Kriminaalid tegutsevad peamiselt jõukas Kensingtoni ja Chelsea linnaosas. Lääne-Londoni võimuesindajad teatavad, et eelmisel aastal varastati parkimisautomaatidest ligi 120 000 naelsterlingi väärtuses peenraha. Inimestel soovitakse parkimise eest maksta telefoniga või äpi kaudu.

Kensingtoni ja Chelsea linnaosa nõukogu liige Will Pascall tõdeb, et probleem on tõsine: „Meie tänavatel liiguvad jõugud, kes masinaid lõhkudes nendest sularaha välja imevad.“ Ta lisab, et selline trend on lubamatu ning üheks lahenduseks on sularahaarvelduselt üleminek digitaalsetele maksevõimalustele.

Kriminaalide taktika on puurida parkimismasinasse auk, ning selle kaudu tolmuimejaga mündid välja imeda. Samuti sõidetakse müntide nimel parkimisautomaate ümber ning lõhutakse sepavasaraga puruks. Kensingtoni ja Chelsea piirkonnas asub hetkel enam kui 70 parkimisautomaati.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee