Põnevat ja kasulikku | Sisuturundus

Huawei P20 Pro – tark kolme kaameraga nutitelefon igaks elujuhtumiks 

Kaup24, 22. märts 2019, 10:06
Nutitelefon ei ole meil ammu enam vaid helistamiseks ja sõnumite saatmiseks. Olles tihti ainuke asi, mis meil kodust väljudes kaasas, peaks ta suutma palju rohkemat. Loomulikult võiks see välja näha viisakas ja selle aku ei peaks tühjaks saama juba poole päeva pärast. Aga peale selle peab, lihtsalt peab, olema telefonil suurepärane kaamera. Sest iga päev on meie ümber nii palju jäädvustamist ja jagamist väärivat.

Tutvu Huawei P20 Pro kirjelduse ja värvivalikuga Kaup24 e-poes!

Kolm on alati parem kui üks

Mida meil kõige ümbritseva jäädvustamiseks vaja on? Esmalt loomulikult telefoni, millel on suurepärane kaamera. Ja sellega võib Huawei P20 Pro tõesti uhkeldada. Ja mitte ühe hea kaameraga vaid suisa kolmega!

Nimelt on taga nii 40MP kaamera, 20MP must-valge ja 3x zoomiv 8MP kaamera. Kõik ilusti ühes reas ja ikka selleks, et teha veel paremaid pilte. Ja selfie'de jaoks ka 24MP esikaamera, mis suudab ühtlasi su näo tuvastada.

Kõik need kaamerad mahuvad mõnusalt ära 73,9mm x 155mm x 7,8 mm suurusele telefonile. Kaalu on selle juures telefonil 180 grammi. Kõnede jaoks saab kasutada kahte SIM-kaarti. Protsessor on lisatud Huawei enda Kirin 970, mis on testide põhjal mõnevõrra kiirem, kui konkureerivate telefonide Snapdragon 845.

Ruumi oma tähtsama kraami hoidmiseks jagatakse lahedalt - vastavalt 6GB telefoni põhimälu ning 128GB telefonimälu erinevate andmete ja meedia salvestamiseks.

Ma juba tean, mida sa pildistad

Hea kaamera on hobifotograafile alati abiks, aga veelgi parem mobiilifotograafi abiline on Huaweisse sisse ehitatud Master AI, mis tunneb ära, mida sa soovid pildistada ja sätib ise automaatselt kaamera seaded paika.

Täpsemalt, alustades pildistamist, tunneb AI ära, mis objekt kaamera ees on, neid eristab ta 500 ringis. Seejärel jagab ta kaadris oleva objekti õigesse kategooriasse ja määrab selle pildistamiseks ühe 19 stseenist - teavitades selle määramisest ka kaamera vaates.

Vastavalt stseenile sätib AI ise paika vajalikud seaded ja pildistajale jääb vaid nupule vajutamise rõõm. Ning see kõik toimub kiiremini kui murdosa sekundiga.
Olukorrad ja stseenid, mida telefon ära tunneb, on kahtlemata elulised. Mõned neist on näiteks:

• Grupifoto
• Makro- ehk lähivõte
• Rand
• Koer/kass
• Sinine taevas
• Ilutulestik

Aga kuidas jääb öiste seikluste ja väljakutsuvate valgusoludega? Huawei väidab igatahes, et telefon ka nende pildistamisel hätta ei jää ja suisa armastab pildistamisel selliseid tavapärasest keerulisema valgustusega väljakutseid.

Me peame rääkima akust...

Et vastu pidada aktiivsele elule ja selle jäädvustamisele, on lisaks heale kaamerale vaja telefonis veel mitmeid lisasid. Näiteks akut, mis ei anna alla juba enne peo algust. Tavaliselt tuleb siin nutitelefonide kohta natuke kurbi lugusid, sest paljud telefonid ei pea aktiivse kasutamise korral järgmise hommikuni vastu ja vajavad laadimist igal õhtul.

Teeme seekord erandi. Huawei on üllatuslikult sellele telefonile pannud 4000 mAh aku, mis on kaastootjate sarnaste telefonide omadest tunduvalt vastupidavam. Ja see ei muuda telefoni seetõttu pontsakamaks, ausõna! Tegelikult on Huawei isegi õhem, vaid 7,8mm, kui näiteks Samsung Galaxy S9 Plus (2018. aasta üks TOP telefone) paksusega 8,5mm, millele on lisatud vaid 3500 mAh aku.

Aga kas mööda kihutavat Tänakut jõuad pildistada?

Ja ega hea välimus ka kunagi kahjuks pole tulnud. Huawei näeb tõesti stiilne välja, seda võivad kõik tõdeda. Kõige rohkem on reklaamides näha ilmselt gradient (nn. üleminekutoonidega) välimust, millele mingit katet küll ei raatsiks peale panna. Ja rääkides ekraanist - selleks, et oma suure hoolega tehtud pilte vaadata ja jagada, on Huaweil 6,1" OLED versioon (sama, mis näiteks Iphone X-l või Samsung S9-l), resolutsiooniga 2240 x 1080 pikslit. Muide, julgelt võid selle telefoni võtta kaasa ka metsamatkale, kriimustuskindel ekraan peaks vastu pidama kurjade okste rünnakule. Kanuuretke võid ka pildistamiseks broneerida- telefon on pritsme- ja niiskuskindel ja elab ka väikese vihmasabina üle. Päris sukelduma ära siiski kaasa võta.

Muusikat siiski päris oma tingimustel kuulata ei saa

Ka P20 Pro-l leidub miinuseid. Kõige rohkem on kõneainet leidnud ilmselt kõrvaklapiaugu puudumine. Selle asemel ootab Huawei, et kasutaksime kaasas olevat USB-C adapterit või läheksime üle juhtmeta kõrvaklappidele. Iseenesestmõistetav muidugi, et minnakse uuendustega kaasa. Aga olgem ausad, see adapter kipub kaduma või ununema!

Oh, kulm, sa tulid taas...

Ja muidugi kurikuulus kulm (sälk, riba) ekraani ülaosas. Tavakasutamisel ei peaks see tegelikult kedagi segama. Küll võib häirida, kui soovid näiteks horisontaalselt videot vaadata ja mingi osa ekraani küljest jääb tumedaks. Kui siiski vahel tahad sellest ribast vabaneda, siis kiire käik seadetesse ja see on võimalik.

Ühesõnaga, Huawei P20 Pro on hea telefon. Loomulikult saad sellega helistada ja sõnumeid saata ja internetis surfata. Aga tõenäoliselt ei osta sa siiski telefoni vaid nende omaduste järgi. Tõenäoliselt soovid, et sinu telefon suudaks su igapäevaelu jäädvustada just nii kirkalt nagu see päriselt toimub. Ja selleks on Huawei P20 Pro oma kolme kaameraga hea ost!

Lisaks hea ekraan, vastupidav aku ja telefoni välimus, mida sa just häbenema ei pea. Huaweil on olnud ka mõned vähempopulaarsed ideed nagu kõrvaklapiaugu eemaldamine ja kulmu säilitamine. Aga anname andeks, kokkuvõttes on välja antud ikkagi eeskujulik nutitelefon.

Tutvu ka telefoni detailse ülevaatega gsmarena.com inglisekeelses portaalis.

Kaup24 - telli internetist ja säästa!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee