Eesti uudised

PAHANE VALIJA: „Aitäh, Jüri Ratas! Aitäh, et minu pingutuse pealt nöörib sinu valitsus minult rohkem makse!“ (164)

Ohtuleht.ee, 1. märts 2019, 10:04
Foto: Tiit Tamme
Tuludeklaratsiooni teinud naine on südamest solvunud valitsuse peale, kes lubas maksumuudatusega, et vaesematel ja keskmistel hakkab paremini minema. Selgub, et tegelikult see nii ei olegi...

„Minu palk oli terve eelmise aasta ikka tuntavalt alla keskmise palga, mistõttu kasutasin loomulikult võimalust riigile vähem makse tasuda,“ alustab oma lugu 30ndates Maret.

„Septembris tekkis mul võimalus võtta juurde lisatöö, mistõttu andsin tööl teada, et soovin edaspidi juba alates esimesest sendist maksu maksta,“ selgitab naine.

„Rabasin viimased neli kuud kahe koha peal nagu hull. Ei näinud last ega maganud ükski öö üle kuue tunni. Jäin elama! Pingutasin, et võimaldada endale paremat palka, mille pealt maksin ausalt ka makse. Kuid ebameeldiv oli mu üllatus, kui nüüd tuludeklaratsiooni tehes selgus, et pean ligi 200 eurot riigile tagasi maksma,“ muutub Mareti hääl nukraks.

„Ma pingutasin kahel kohal, et teenida üle keskmise ulatuvat palka, mille pealt maksin ausalt ka maksu. Nüüd karistab mind riik selle pingutuse ja pühendumise eest. Ometigi tean elust enesest näiteid, kuidas inimesed ei viitsi 600 euro eest tööle minna, sest saavad riigilt piisavalt toetusi, mistõttu tööl ei tasugi käia. Vahe polevat lihtsalt piisavalt suur, et pingutada. Aga mina pingutasin... Kas selleks, et neid loodreid toetada?! Mis kasu on maksusüsteemist, mis röövib keskmisest madalamat palka teeninud töölise tulu, töö ja vaeva, kui too on töökas ja rabab mitmel kohal?! Tahaksin, et Jüri Ratas räägiks sellest oma valimislubaduste all – miks karistab ta neid, kes pingutavad, et elus hakkama saada? Aitäh, Jüri Ratas! Aitäh, et minu pingutuse pealt nöörib sinu valitsus minult rohkem makse!“ pahandab Maret.

„Õnneks aitas hädast välja see, et mul on ka laps, kes käib trennides ja tegeleb huvialadega, lisaks korteri eest makstavad intressid. Nüüd pean riigile alla 100 euro maksma. Aga kas see on aus – kindlasti mitte! Ma loodan, et uus valitsus suudab luua normaalse maksusüsteemi, mis ei ole töökate ja püüdlike eestlaste suhtes ebaaus,“ loodab Maret.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee