NÄDALAGA VALMIS: Rakveres ehitati juba nädalaga jehovistide palvesaal.
Eve Heinla 23. juuli 2000 23:00
Laupäeval alustasid Jehoova tunnistajad kuningriigisaali ehitust Pärnus. Plekk-katusega kollastest tellistest maja pannakse vabatahtlike abil püsti seitsme päevaga. Möödunud suvel ehitasid jehovistid sarnasel kiirmeetodil koosolekusaali Rakveres.

“Esmaspäeval saab majale juba katusegi peale,” ütles Pärnu jehovistide esindaja Allan Niimann eile SL Õhtulehele. “Seinad on juba püsti, uskuge või mitte. Hoonesse tuleb koosolekusaal, mis mahutab 140 inimest ja üks väike korter.” Majja mahub ka raamatukogu. Niimann kinnitab, et hoone on igal juhul täiesti valmis juba selle nädala laupäevaks. “Pole mingit kahtlustki!”

“Jumala kuningriigist rääkimine on tähtis ja seetõttu ei taha me iga saali ehitamiseks kulutada mitu kuud,” põhjendavad jehovistid kiirehitust.

Aja kokkuhoiuks ongi nende poolt koostatud kiirehitusmeetod, mida on varem pikka aega kasutatud Soomes ja mujalgi Euroopa riikides.

Eestis ehitati esimene kiirmeetodil püstitatud saal mullu Rakverre.

Maja ehituseks kulunud 1,8 miljonit krooni koguti annetustena kogu maailmast. Toona kinnitas ehitusinsener Andres Rämmi, et sellise suure, korraliku ja soojapidava maja paneks hea tahtmise juures püsti isegi kolme päevaga.

“Raha inimest agaralt tööle ei pane. Südamega tuleb teha. Ja läbimõeldult,” kinnitas ta.

Pärnu kuningriigisaali ehitab 70 Soomest tulnud ehitaja kõrval 130 vabatahtlikku. Hoonealune pind on 320 ruutmeetrit. Ühe ruutmeetri ehituskuludeks nimetavad jehovistid 6500 krooni. Raha saadi ka seekord vabatahtlikest anonüümsetest annetustest. Vabatahtlikud abilised ei nõua ehituse eest mingit tasu.

Augustis hakkavad Jehoova tunnistajad kuningriigisaali ehitama Haapsalus. Sealgi tahetakse nädalaga toime tulla.