Poliitika

EI OOTAGI VENE HÄÄLI?! Miks ei ole mõne partei veebilehel üldse venekeelset infot? (24)

Johanna-Kadri Kuusk, 1. märts 2019 14:23
Foto: Tiit Tamme
Kõikidest riigikogu valimistel kandideerivatest erakondadest on paljud toonud välja nii eestlaste kui ka venelaste kogukondade olulisuse. Samal ajal ei ole mitme erakonna veebilehtedel olevat infot vene keelde tõlgitud. Miks?

Keskerakonnaga suurima toetuse pärast võitleva Reformierakonna veebileht on ainult eestikeelne. Erakonna kommunikatsioonijuht Kajar Kase tõdes, et kunagi ka vene keelne veebileht on hetkel tõesti vaid riigikeeles, kuid kinnitas, et erakond toetab siiski vene valijaid väga.

„Oleme erinevalt teistest erakondadest püüdnud venekeelsetele valijatele ajada täpselt sama juttu, mis eestikeelsetele,“ märkis Kase ja lisas, et tänavustel valimistel on vene valijaga kontakti saamiseks rõhku pandud venekeelsetel debattidel osalemisele ja venekeelses meedias esindatusele.

Ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna veebileht on ainult eestikeelne.

Samal teemal

„Riigikogu valimistel on õigus osaleda Eesti kodanikel. Me eeldame, et kõik Eesti kodanikud on võimelised lugema EKRE programmi ja muid infomaterjale eesti keeles,“ andis napi kommentaari Õhtulehe pärimise peale EKRE fraktsiooni liige Henn Põlluaas.

Vabarakonna kodulehelt venekeelse info puudumise taga on ajapuudus ja teised prioriteedid.

„Tõsi on, et kodulehe ja programmiga läks Vabaerakonnal kiireks ja seetõttu otsustasime teha asju tähtsuse järjekorras. Meie analüüs näitas, et venekeelse valija kõnetamiseks on otsekontaktid tänaval ja debattides, otsepostitus- ja teabematerjalid ning meediatöö tõhusamad kui venekeelne koduleht,“ selgitas erakonna aseesimees Elo Lutsepp.

Elurikkuse erakonnal ei olnud oma veebilehe vene keelde tõlkimiseks lihtsalt raha.

„Küsimus on igati õigustatud ja kuna meil kogu tegevus käib vabatahtlikkuse alusel, sest meie annetused ehk raha on väga piiratud, siis tellida kelleltki tõlget ja venekeelset veebi ei saanud,“ selgitas erakonna juhatuse liige Lauri Tõnispoeg ja lisas, et tulevikus plaanitakse lisaks vene keelele veebileht ka võru ja mulgi keelde tõlkida.