Maailm

Täiendatud kell 15.00 ja 16.05

FOTOD | Hanois lõpeb täna Donald Trumpi ja Kim Jong-uni kauaoodatud kohtumine (16)

Toimetas Aadu Hiietamm, 28. veebruar 2019 04:00
Foto: AP/Scanpix
USA president Donald Trump ja Põhja-Korea liider Kim Jong-un kohtusid kolmapäeval Hanois viietärnihotellis Metropole. Pärast lühikest jutuajamist järgnes õhtusöök. Ametlikud läbirääkimised toimuvad neljapäeval.

Mõlemad riigijuhid saabusid Hanoisse juba teisipäeval. Neist Kim Jong-un tuli rongiga ja Donald Trump lennukiga. Kimi rongisõit kestis 66 tundi ja Trumpi lend koos kahe vahemaandumisega 20 tundi.

Kolmapäeval kell 18.30 kohaliku aja järgi said nad Hanois viietärnihotellis Metropole esimest korda kokku. Donald Trump ütles, et tal on au olla koos Kim Jong-uniga Hanois. Ta lisas, et Põhja-Koreal on uskumatult võimas majanduspotentsiaal.

Ametlikud läbirääkimised toimuvad neljapäeval. Poliitikavaatlejad peavad võimalikuks, et Trump ja Kim kuulutavad ametlikult lõppenuks aastatel 1950 - 1953 toimunud Korea sõja. Välistatud ei ole ka, et USA ja Põhja-Korea otsustavad kehtestada diplomaatilised suhted.

Donald Trump ja Kim Jong-un kohtusid esimest korda mullu 12. juunil Singapuris. Tookord kirjutati alla ühisdeklaratsioonile, milles lubati jätkata dialoogi riikide vahel, kehtestada rahu Korea poolsaarel, denukleariseerida regioon ja tuvastada Korea sõja aegsete sõjavangide säilmed.

Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

27.01.2019
Donald Trump loodab Kim Jong-uni Hanois taltsutada