Viinerid peitu!Foto: Marianne Loorents
Ohtuleht.ee 28. veebruar 2019 10:34
Eelmisel nädalal kirjutas Õhtulehele mees, kes oli sunnitud kaubanduskeskuste parklates salaja liha sööma. Põhjuseks see, et ta elustiili muutnud naine nõudis, et mees naise eeskujul lihast loobuks. Sel nädalal on meil sellele jätkulugu, kuid veelgi ootamatum...

45aastane Eve on nüüdseks mehest juba ligi viis aastat lahutatud, aga Õhtulehes ilmunud mehe mure meenutas talle ta enda suhet.

„Meie peres oli vastupidi. Mina sõin liha, aga tema mitte. Meie suhet siiski see erinevus ei rikkunud, vaid lihtsalt armastus sai ühel päeval otsa,“ kirjutab Eve Õhtulehele.

„Mind pani kirjutama aga see avastus, mille tegin alles mõned aastad pärast mehe lahkumist meie kodumajast,“ lisab Eve.

„Alguses elasin oma valu ja lahendamata muresid üle, kuid elu läks edasi. Nii hakkasin mõned aastad tasapisi maja koristama ja kolast tühjendama. Ja minu avastus tekitas ikka tunde küll, et kas ma üldse oma abikaasat tundsin,“ kirjutab Eve.

Eve nimelt avastas, et ta mees oli majas loonud erinevaid peidukohti ja nurgataguseid, kuhu peita lihatooteid.

„Mu eks oli sõprade ja pere ees alati suur tervise etalon, kes liha ei tarbinud. Mõnikord suisa tundus, et ta jälestas seda,“ meenutab Eve.

„Ometigi pidin pikali kukkuma, kui vannitoast, garaažist ja tema töötoast hakkas mingeid kummalisi toidupakikesi välja ilmuma. Mõnes oli kuivanud võileib singiga, teises kiletatud viinerid – ma ei julge kõike isegi kirja panna, mida ja kust ma leidsin,“ tunneb naine siiani ka ise piinlikkust, et mees kummalist kaksikelu elas.

„Meenub, et peagi pärast ta lahkumist tuli üks viineripakk välja meie abieluvoodi alt. Ma toona olin imestunud, aga ei osanud sellele isegi mõelda, et mees selle sinna salaja oleks peita võinud,“ täpsustab ta.

„Meil on ühised lapsed, mistõttu me mõnikord harva ikka suhtleme. Olen üritanud talt selle kohta vastuseid saada, aga ta väldib teemat. Ma tahtvat teda lihtsalt tobedana näidata. Alati lähme pärast seda vestlust tülli. Aga keegi teine see olla ei saa, sest lapsed meil viinereid ja teisi poolfabrikaate ei söö. Liha neile meeldib küll,“ on Eve veendunud, et eksmees sai olla ainus, kellest erinevatesse kohtadesse jäi maha lihatooteid ja peidetud nutsakuid.

„Ma ei teagi, kust tal see soov ja muutus tuli, et avalikult ta liha ei söönud. Aga ma varasemalt ei olnud kunagi märganud, et ta liha oleks söönud,“ lisab Eve ja ütleb, et tunneb vaesele mehele kaasa.

„Igaüks peaks ikka ise saama otsustada, kas ta sööb liha või mitte,“ leiab Eve.