Foto: Stanislav Moškov
Toimetas Gerly Mägi, Johanna-Kadri Kuusk | Video: Stanislav Moškov 26. veebruar 2019 12:17
Tallinna ülikooli akadeemiline komisjon leidis Rainer Vakra bakalaureuse tööst viideteta kattuvusi.

Tallinna Ülikooli õppeprorektor Priit Reiska kommenteeris pärast komisjoni kohtumist, et nad otsustasid algatada haldusmenetluse, kuna esmasel hinnangul on Rainer Vakra lõputöös tõepoolest viitamata võõrast materjali.

„Haldusmenetlus võib lõppeda kahel viisil.  Üks on see, et Rainer Vakrale jääb diplom alles, teine on see, et tema diplom tühistatakse,“ selgitas Reiska.

Reiska ei osanud öelda, kas bakalaureuse diplomi tühistamine mõjutaks ka Vakra magistrikraadi.

Haldusmenetlus võib võtta kuni kaks kuud aega, kuna menetluse käigus on vaja kuulata ära kõik osapooled, keda on Reiska sõnul Vakra juhtumis päris palju.

Täna koos olnud Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon tutvus Rainer Vakra 2002. aastal kaitstud lõputööga ja Säästva Eesti Instituudi samal aastal koostatud aruannetega. Esmasel hinnangul esineb neis suures ulatuses kattuvusi, osaliselt ilma viideteta.

Akadeemilisse nõukokku kuuluvad:

  • matemaatikaprofessor Mart Abel 
  • rakendusfüüsika professor Tõnu Laas 
  • õpianalüütika ja haridusinnovatsiooni professor Tobias Ley 
  • itaalia uuringute ja semiootika professor Daniele Montitchelli 
  • spordibioloogia professor Kristjan Port 
  • sotsioloogia professor Ellu Saar
  • sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask

Komisjoni kutsub kokku selle esimees või rektor vastavalt vajadusele. Muude küsimuste kõrval on komisjoni ülesanne hinnangute andmine ja õiglaste lahendite soovitamine akadeemiliste tüliküsimuste ja eetikanormide rikkumise juhtudel. 

Rainer Vakra ise tunnistas Õhtulehele pühapäevasel presidendi vastuvõtul (vaata videot!), et viimasel ajal on olnud keerulised ajad, mis on mõjutanud ka tervist. "Inimesed tulevad juurde, ütlevad "Pea vastu!", soovivad jõudu – need inimesed annavad energiat," rääkis Vakra. "Kõik sellised keerulised asjad mõjuvad ka vaimselt ning mõjuvad tervisele."

Samal teemal

Kommentaarid  (102)

vaike 27. veebruar 2019 13:35
Kuidas saab 17.a. järel leida,et süüdi on tudeng.Rohkem on süüdi juhendaja ja komisjon kes töö vasu võttis ja töö kaitsmise ajal ei vaadanud üldse viidetele. Nüüd on juba liiga hilja tudengit süüdistada,süüdistagu ülikooli. Inimene on näidanud oma töökogemustega ,et on võimeline tööd tegema,milles siis probleem.
Õiglane 27. veebruar 2019 13:16
Veider, et süüdistatakse endist tudengit, kui andmed saatis talle juhendaja? Võetagu juhendaja ja eksamikomisjon arutelu alla, mitte õnnetu tudeng. Aga mitte keegi ei küsi hetke, kes see juhendaja selline oli? Naeruväärne skandaal 17 aasta hiljem!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS