Poliitika

ÕL VIDEO | Abituriendi kogus on 5700 erinevat valimisnänni: „Mille kõige peale tullakse, et häält püüda!“ (3)

Henry Linnard | Video: Tatjana Iljina, 28. veebruar 2019, 16:38

Toona kuuenda klassi õpilane Lauri Tolmats sorteeris 2012. aastal kodus vanu ajalehti, millega anda oma panus kooli vanapaberikogumisvõistlusel. Nagu harakale, jäid talle silma mõned läikivad poliitreklaamid, milled ta lehtede vahelt välja noppis. Nendest on kasvanud tuhandetesse ulatuv valimisnänni kogu. 

Täna Pärnus 12. klassis õppiva Lauri kogus on viimase lugemise järgi 5700 erinevat eset. „Palju asju on sinna juhuslikult sattunud,“ üritab tagasihoidlik kollektsionäär esialgu jätta muljet, nagu säärane kogu iseenesest sülle kukkunud on. Tegelikult saab ta palju head kraami nii kohalikelt  poliitikutelt, kui ka internetioksjonitelt ja vanakraamipoodidest. „Kadri Simson on toonud, Pärnu keskerakondlased on toonud, ka EKRE,“ loetleb Lauri. „Enamik tuleb ise pakkuma.“

Kõiksugu paberile trükitud reklaamid on ta aastate kaupa kõvade kaantega kaustadesse sorteeritud. Samuti teeb Lauri vahet, kas tegu on kohalike omavalitsuste valimiste või riigikogu valimiste jaoks tehtud reklaamiga. Rivi lõpus on ka Läti kohalike ja parlamendi valimiste jaoks tehtud reklaamid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21. veebruar 2019, 16:54
GALERII | Täna algasid valimised! Kus ja millal hääletada?
21. veebruar 2019, 15:28
NÕUANDED VÄRSKELE POLIITNOLGILE: kuidas ujuda Toompeal nagu vana kala
19. veebruar 2019, 21:10
Vabaerakonna ja Reformierakonna poliitikud levitasid sotsiaalmeedias libauudist
7. veebruar 2019, 19:00
ÕL VIDEO | VAATA ETTE, KELLELE UST AVAD! Jüri Ratas koputab tuhandel uksel, et valimised võita

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee