Kommentaar

Ühendatud Vasakpartei | Õnneindeks tõuseb, kui võtame Ratase ja Ossinovski maha (5)

Julia Sommer, Vasakpartei esimees, 26. veebruar 2019, 18:51
1. Kas sooline palgalõhe on tegelik või pseudoprobleem? 

Vastus saab lähtuda ainult statistilistest andmetest. Jutt peaks olema sellest, kas sama tööd tegevatel ametikohtadel olevad inimesed saavad erinevat palka. Eestis üldiselt ei saa. Mehed saavad aga üldiselt suuremat palka kui naised, põhjus on silmaga nähtav, mehed on raskematel töödel, mida naised ei tee või ei saa teha. Ärisektoris jutt aga üldse ei aita, vaadatakse ikka ja ainult tulemusi. Ühiskonnas ei tohi olla ebavõrdsust, kellegi eelistamist soolise tunnuse järgi. Viimase eest tuleb loomulikult võidelda.

2. Kas hooldushaiglate ja hooldekodude vähesus sillutab Eestis teed eutanaasia seadustamisele? 

Eutanaasiast räägitakse parandamatute haiguste korral, mis toovad kaasa suuri füüsilisi kannatusi. Hooldekodud või hooldehaiglad ei puutu asjasse. Eestis on tänu sotsiaalministeeriumile selles küsimuses käegalöömismeeleolu, sest tundub, et mõned kõrged tegelased, selles asemel et ametikohustuste järgi tegelda hooldekodudega, kulutavad samas kogu oma aja LGBT propagandale. 

3. Kas surmanuhtlus raskemate kuritegude, näiteks riigireetmise eest, mis aitaks vältida reeturite väljavahetamist, oleks õigustatud? 

Ei. 

4. Kas (ravi)kanep tuleks Eestis legaliseerida või jätta haiged kannatama? 

Kurat on peidus detailides. Haiged tahaks aidata, samas on kindel, et see toob kaasa massilisi rikkumisi, sest narkomaania on tõusuteel. Loomulikult seisab ravikanepi võitluse taga paljuski narkomaffia. Kui suudame luua süsteemi, mis välistab suurema osa riske, siis võime ka legaliseerida. 

5. Mida teha, et praegune eestlasi diskrimineeriv koolisüsteemi reform ei annaks silmi ette Karl Vaino aegsele venestamisele? 

Eestis ei ole täna ei Karl Vaino aegset veneastamist ega Einbundi aegset eestistamist. Üldiselt on kõik suhteliselt rahulik, vaja on vaid leida lahendusi, kus muu emakeelega elanikkond kiiremini riigikeele omandaks. 

6. Kas Eesti rahvas on piisavalt terve saamaks õigust valida ise presidenti? 

Küsimus on presidendi funktsioonides. Siim Kallas idee, et presidendi ja valitsusjuhi funktsioonid võiks olla ühildatud ning samas idee, et see president võiks olla otse valitud rahva poolt, sellel ideel tõesti on jumet. Kui mitte praegu, siis kaugemas tulevikus peaks Siim Kallase briljantse ja Eesti ajaloos juba eksisteerinud riigivanema ametikoha idee realiseerima. 

7. Kas abortide suure arvu vähendamiseks tuleks selle tegemise võimalusi piirata omaosaluse tõusu ja kriminaliseerimise abil? 

Abordid on probleem, sest meie soov on loomulikult, et naised ei kardaks sünnitada ja mehed ei kardaks, et neil on palju järglasi. Abortide põhjus peitub sotsiaalamajanduslikes asjaoludes, inimesi ei ole vaja asuda karistama abortide eest. 

8. Kuidas lahendada siiamaani Eestis asuva 120 tuhande Vene kodaniku kui viienda kolonni küsimus? 

Eks see probleem on ju lihtne, nad saavad ju viisata Venemaale sõita. Ärme unustada, et kui inimene on Eesti õigusjärgne kodanik, siis võib tal ikkagi olla ka Vene pass. Ma arvan, et on vaid aja küsimus, kui need inimesed hakkavad rohkem taotlema Eesti kodakondsust. Riik omalt poolt teeb juba praegu kõik vajaliku ning mingeid erimeetmeid pole vaja kasutusele võtta. 

9. Kas Eesti jätkab pagulaste ja muude sisserändajate vastuvõtmist või on aeg seista omaenda huvide eest? 

Eesti jätkab oma rahvusvaheliste kohustuste täitmist. Samas Eestile ei ole tarvis mingite majanduspõgenike massilist sisselubamist meie riiki. Vaja on otsustavalt võidelda Vietnami majanduspõgenike sissevooluga idapiiridelt, selleks on vaja viivitamatult taastada sõjaväestatud piirivalve. 

10. Kas tegeliku lõimumise eeldusena peaksid siinsed venelased lõpuks vabandama okupatsiooni eest? 

Üldiselt on eestlased kui ka venelased kristlased, me palume üksteiselt andestust iga aasta. 

11. Kas karusloomakasvatuste keelustamise kõrval keelustada ka karusnaha kandmine? 

Vasakpartei on karusloomakasvatuse keelustamise vastu. Oleme põhjala riik ning kanname karusnahku ka edaspidi. 

12. Kuidas korraldada erakondade rahastamist kilekoti- ja korruptsioonivabalt väiksema riikliku toetusega? 

Vasakpartei on populismi vastu. Erakondade riiklik rahastamine on vähendanud kahtlast rahastamist. Seega idee oli õige. Arvame, et riik peaks toetust andma kõigile registris olevatele erakondadale, lähtudes erakonna liikmete arvust. 

13. Kuidas võiks Eesti õnneindeksis saavutada kõrgema koha? 

Võtame Jüri Ratase ja Jevgeni Ossinovski maha, uskuge mind, õnneindeks Eestis kohe tõuseb. 

14. Kas seksuaalelu alustamise legaalset piiri tuleks tõsta? 

Ei. 

15. Kuidas saab rääkida ühiskondlikust kokkuleppest ajateenistuse suhtes, kui poliitiline (noorem ja keskealine) eliit pole ise enamuses kaitseväes ajateenistust läbinud? 

Praegune süsteem on optimaalne. Unustatakse selliste väidete puhul reservohvitseride kursused, Kaitseliit jne. Kui räägita sellest, kus võiks noortele sõjalist ettevalmistust veel läbi viia, siis on see kool. 

16. Kuidas tagate, et Eesti edulugu ei tumestaks välismaale levinud uudised näljaga puulehti söövatest Eesti lastest ning et järjest rohkem lastega peresid ei peaks käima supiköögis? 

Kas me peame igasugusele lollustele reageerima? Keegi Eestis puulehti ei söö, peale mõnede veganite. Supiköögid peavad olema ning inimesed ei tohiks häbeneda seal käia, kui neil on vajadust. Lastega pere puhul on meil sellisel arvul sotsiaalametnikke, kes kõik peaksid lastega perede heaolu järele valvama ning kõik nende probleemid lahendama. Kui nüüd tõesti mingi probleem on, siis tuleks need sotsiaalametnikud lahti lasta ja raha perede vahel laiali jagada. 

17. Kas piirileppe peab sõlmima Tartu rahu hinnaga? 

Piirileppe sõlmimisel Venemaaga pole Tartu rahuga midagi pistmist, Tartu rahu on tunnistus Venemaast eraldi seisva Eesti riigi tekkimisest. Seda Eesti iseseisvust tunnistasid nii bolševistlik Venemaa kui ka Venemaa ajutine valitsus. Pole kuulda olnud, et Moskva täna kuidagi Eesti iseseisvust kahtluse alla seaks, kas Tartu rahuga või Tartu rahuta. 

18. Kas riigikogu järgmise koosseisu ametiajal on samasoolistel paaridel võimalik Eestis abielluda? 

Jah.

5 KOMMENTAARI

h
Hfiu 28. veebruar 2019, 15:27
Õigust räägib, Ratas maha võtta!
n
no see õnneindeksi 27. veebruar 2019, 13:17
värk on küll küsitav, kuidas röövkapitalistid teevad inimese õnnelikuks? Või mõtles seda, et siis rahvas on sunnitud väljamaale põgenema, kus õnneindeks kõrgem?
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee