Kommentaar

EKRE | Venestajad tuleb võimult tõrjuda (40)

Martin Helme, EKRE aseesimees, 26. veebruar 2019, 18:51
Foto: Martin Ahven
1. Kas sooline palgalõhe on tegelik või pseudoprobleem?

Tegemist on vasakpoolsete võltsvõitlusega, mille aluseks on statistikaga manipuleerimine. 

2. Kas hooldushaiglate ja hooldekodude vähesus sillutab Eestis teed eutanaasia seadustamisele?

Soov väeteid inimesi abistamise ja hoolitsemise asemel hävitada on moraalselt õõvastav. Paraku näeme laialdast kampaaniat selle suunas liikuda. Hoolekodude vähesus sobib siin ettekäändeks sama hästi kui argument, et pensionite maksmine on kulukas.

3. Kas surmanuhtlus raskemate kuritegude, näiteks riigireetmise eest, mis aitaks vältida reeturite väljavahetamist, oleks õigustatud?

Üliraskete kuritegude puhul on surmanuhtlus õigustatud.

4. Kas (ravi)kanep tuleks Eestis legaliseerida või jätta haiged kannatama?

Ülimalt eksitav ja tendentslik küsimus. Eestis on kanepi kasutamine arsti retsepti alusel juba praegu võimalik, aga enamik arste leiavad, et kanep ei ole ravim. Eesti ei pea olema kanepi legaliseerijate esirinnas, sest on suur võimalus, et tagajärjed on soovitule vastupidised. Eestist ei pea saama „kivipeade“ riik.

5. Mida teha, et praegune eestlasi diskrimineeriv koolisüsteemi reform ei annaks silmi ette Karl Vaino aegsele venestamisele?

Vahetama valimistel välja venestajad võimu juures.

6. Kas Eesti rahvas on piisavalt terve saamaks õigust valida ise presidenti? 

On loomulikult. Kui ei oleks, siis miks peaks rahval olema õigust valida parlamenti?

7. Kas abortide suure arvu vähendamiseks tuleks selle tegemise võimalusi piirata omaosaluse tõusu ja kriminaliseerimise abil?

Riiklik rahastamine tuleb viia nullilähedale, sest ühiskond ei peaks toetama süüta laste tapmist. Erandiks on meditsiinilised juhtumid, kus rasedus võib ohustada ema elu. Abordi kriminaliseerimine ei ole hea lahendus, rõhku tuleb panna selgitustööle ja võimaluste loomisele toetada noori vanemaid, aga ka soovimatule lapsele asenduskodu ning kasuvanemad leida.

8. Kuidas lahendada siiamaani Eestis asuva 120 tuhande Vene kodaniku kui viienda kolonni küsimus? 

Esiteks piirata Kremli propaganda kättesaadavust Eestis, teiseks lojaalsusprobleemiga inimeste elamislubade tühistamise ja väljasaatmisega.

9. Kas Eesti jätkab pagulaste ja muude sisserändajate vastuvõtmist või on aeg seista omaenda huvide eest?

Eesti peab keskenduma ainult ühte sorti rändele: oma inimeste tagasirändele. Muu sisseränne - töötajad, pagulased, perede ühinemised  - peab olema minimaalne. Selle tagamiseks on piirivalve taastamine möödapääsmatu.

10. Kas tegeliku lõimumise eeldusena peaksid siinsed venelased lõpuks vabandama okupatsiooni eest?

Vene riigilt me seda vaevalt saame, aga siinsetelt venelastelt ootaks eelkõige mõistmist meie ajaloo ja ohvrite suhtes.

11. Kas karusloomakasvatuste keelustamise kõrval keelustada ka karusnaha kandmine?

Kumbagi ei pea keelustama. Kui keegi ei poolda karusnaha kandimist, jätku kandmata, ärgu mingu teiste inimeste garderoobi ja valikute kallale!

12. Kuidas korraldada erakondade rahastamist kilekoti- ja korruptsioonivabalt väiksema riikliku toetusega?

Rahastamisallikate rangema kontrolliga.

13. Kuidas võiks Eesti õnneindeksis saavutada kõrgema koha?

Liberaalid ja sotsid jätku oma radikaalsed ühiskonna ümberkujundamise aktsioonid ära ja kõik on õnnelikumad.

14. Kas seksuaalelu alustamise legaalset piiri tuleks tõsta?

Eestis on seksuaalelu alustamise alampiir praegu 14, mis on selgelt liiga madal. See tuleks tõsta 16. eluaasta peale nagu on näiteks Soomes, Suurbritannias, Norras, Belgias, Hollandis, Kanadas ja enamikus USA osariikides. 

15. Kuidas saab rääkida ühiskondlikust kokkuleppest ajateenistuse suhtes, kui poliitiline (noorem ja keskealine) eliit pole ise enamuses kaitseväes ajateenistust läbinud?

2/3 iseseisvusaja eesti noortest ei ole läbinud ajateenistust, kuna meie praegune mobilisatsioonikava ei näe suuremat armeed ette. Ilma ajateenistuseta puudub Eestil reaalne kaitsevõimekus. 

16. Kuidas tagate, et Eesti edulugu ei tumestaks välismaale levinud uudised näljaga puulehti söövatest Eesti lastest ning et järjest rohkem lastega peresid ei peaks käima supiköögis?

Meie majandusprogrammi põhieesmärk on tõsta inimeste sissetulekuid ja ostujõudu. Selleks soovime langetada nii käibemaksu kui ka aktsiise, teha mahuka investeerimisprogrammi majanduse edenemiseks ja heade töökohtade loomiseks väljaspool Tallinna.

17.Kas piirileppe peab sõlmima Tartu rahu hinnaga?

Mitte mingil juhul!

18.Kas riigikogu järgmise koosseisu ametiajal on samasoolistel paaridel võimalik Eestis abielluda? 

Mitte siis, kui meil säilib demokraatia.

40 KOMMENTAARI

n
nõus 28. veebruar 2019, 09:43
Kõik isehakanud ja ilma rahva mandaadita venestajad Eesti riigi valitsusest ja võimult tõrjuda. Nende asemel ainuke edukas ja eestimeelne erakond - Reformierakond uuesti valida legaalselt Eesti riiki valitsema. Kõik arukad ja intelligentsed eestlased valivad AINULT Reformierakonda!
s
Selle jutuga pis,sis h.e. l..m..e p,oj,uke küll ise oma jalgade peale 27. veebruar 2019, 18:11
EKRE JUHTIDE TEGEVUS JA IDEED: 1) LAVROVI, PUTINI ja KREMLI kiitmine, 2) Venemaaga SÕBRALIK koostöö tegemine, 3) VENEKEELSETE koolide TOETAMINE Ee...
(loe edasi)
Loe kõiki (40)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee