Eesti uudised

Meest ei peatanud isegi ränk avarii, kust ta vaevu eluga pääses

ÕL VIDEO JA GALERII | Kullisilmne vabatahtlik paljastab tühjade majade ohtlikke saladusi (12)

Liis Vaksmann | Video: Teet Malsroos, Märt Niidassoo, 26. veebruar 2019 18:00
Foto: Teet Malsroos, Märt Niidassoo

Mis vägi ometi paneb Rain Mürkhaini kontrollima tühjana seisvaid maju – vabast tahtest, ilma et keegi talle tasu maksaks? „Mulle meeldib turvaline linn. Ma ei taha, et oleks urkaid, millest saaksid kogunemiskohad,“ selgitab Rain, kelle kullisilmade eest ei jää varjule ükski redutamispaik. 

Rain Mürkhain alustas Tallinnas tühjalt seisvate majade kontrollimist neli aastat tagasi vabatahtlike reservpäästerühma (RPR) ridades. „Toona olid sadama piirkonnas kohad, kus kogunesid noored täies elujõus mehed, vööl nii pikad noad,“ joonistab ta õhku paarikümnesentimeetrise pussi. „Seal pidime kontrollreide tegema koos politseiga, sest nendele peale sattuda ei olnud ausalt öeldes kuigi meeldiv.“

Kontrollreididel saab kindlaks teha, ega majadesse ole pugenud soovimatuid külalisi, ning nõnda hoonetulekahjusid ära hoida. „Tööd oli palju ja ma võtsin selle pakkumise vastu,“ meenutab Rain, kes on jäänud siiani maju kontrollima. Nüüd teeb ta seda küll päästeliidu kaudu ja koostöös mupoga. „Reide teevad vabatahtlikud päästjad, tavaliselt kaks-kolm inimest. Alustame kella kümnest hommikul ja teeme kuni kella kaheni päeval,“ räägib Rain.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.02.2019
AASTA ELUPÄÄSTJA: pitsameister tõi põlevast majast välja ema kahe lapsega
02.02.2019
SÜDAMLIK GALERII | Raskest avariist pääsenud mees tänas meedikuid
20.01.2019
GALERII | LIIGUTAV LUGU! Üliraskes avariis napilt ellu jäänud mees tänas oma päästjaid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee