Maailm

Uuendatud kell 12.00

JULGEOLEKURISK: Kremli pressiesindaja tütar töötab Euroopa Parlamendis (35)

Aadu Hiietamm, 26. veebruar 2019, 17:30
Jelizaveta Peskova (21). Foto: Itar-Tass/Scanpix
Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskovi 21aastane tütar Jelizaveta Peskova töötab praegu stažöörina Euroopa Parlamendis, vahendab Raadio Vaba Euroopa.  

Jelizaveta Peskova nimi on kirjas ka Euroopa Parlamendi veebileheküljel. Sealt saab teada, et ta töötab Prantsusmaalt valitud saadiku Aymeric Chauprade´i büroos. Chauprade kuulus kuni 2015. aasta lõpuni Marine Le Peni juhitavasse Rahvusrindesse. Praegu on ta sõltumatu saadik ning kuulub Euroopa Parlamendi väliskomisjoni. 

Chauprade ei ole kunagi varjanud, et ta on Venemaa võimude suur sõber. Nii käis ta vaatlejana 2014. aasta märtsis Krimmis toimunud rahvahääletusel, millega vormistati Krimmi liitmine Venemaaga. 

Jelizaveta Peskoval on Euroopa Parlamendis juurdepääs kõigile samadele dokumentidele, mida näevad nii Aymeric Chauprade kui ka tema büroo teised töötajad. Samuti pääseb Peskova ligi Euroopa Parlamendi intranetile ja sisevõrgule ning tal on võimalus osaleda komisjonide istungitel ja teistel nõupidamistel. Oma töö eest saab Peskova kuni 1600 eurot kuus palka. 

 Leedust valitud Euroopa Parlamendi saadiku Petras Auštrevičiuse arvates häbistab Kremli pressiesindaja palgale võtmine tervet Euroopa Parlamenti. "Ma ei oleks kunagi uskunud, Kremli käsi on nii sügaval Euroopa Liidu institutsioonide südames," ütles ta Raadio Vaba Euroopale. 

Lätist valitud saadiku Sandra Kalniete arvates ei ole Jelizaveta Peskova praktikale võtmine kooskõlas Euroopa Parlamendi turvanõuetega. 

Jelizaveta Peskoval on Instagramis 80 000 jälgijat.Talle meeldib sotsiaalmeedias kiidelda oma glamuurse eluga Moskvas, Pariisis ja Brüsselis. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee