Eesti uudised

VÕTMEKÜSIMUSED: kes juhiks Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ja kuidas saada lisaraha (9)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 26. veebruar 2019 08:45
Ülle Matsini ja haridusminister Mailis Repsi kohtumine kohtlajärvelastega. Foto: Aldo Luud
Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktori kohusetäitja Ülle Matsini sõnul on võimalik teha koolist eestimeelne ja -keelne kool hoolimata sellest, et piirkonna omapära arvestades hakkaks uues koolis õppima vähem eestlasi kui muust rahvusest noori. Määravad on direktor ja kooli lisarahastamine.

Matsini sõnul on võtmeküsimuseks see, kes saab kooli direktoriks, praegu on see ametikoht veel tühi, kuna eelmisel aastal valitud direktor astus tagasi, ja konkurss uue koolipea leidmiseks on alanud, kirjutas ERRi uudisportaal.

„Ta peab arvestama kõiki neid ootusi, mis on täna lauale toodud, ja ta peab nende ootuste kontekstis tegutsema hakkama,“ lausus Matsin ja ütles, et uus direktor ei saa päris Kuu pealt tulla.

Matsini sõnul on valdavalt venekeelses piirkonnas asuvale riigigümnaasiumile oluline lisarahastus, sest paljud vene põhikoolist keskkooli tulevad noored ei valda piisavalt riigikeelt. 

„Absoluutselt kindlasti võib selle eesmärgi saavutamine osutuda päris kalliks, aga selleks peab olema valitsusel valmisolek,“ märkis Matsin.

Samal teemal

27.02.2019
SELGUST EI OLE: kas Kohtla-Järve gümnaasium tuleb siis eestikeelne või kakskeelne?
22.02.2019
Algas konkurss Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktori kohale
21.02.2019
Valitsus jättis Kohtla-Järve riigigümnaasiumi teema järgmise koalitsiooni mureks
21.02.2019
Mailis Reps teeb valitsusele ettepaneku muuta Kohtla-Järve riigigümnaasium ainult eestikeelseks