Eesti uudised

Märt Ringmaa taotleb kehva tervise tõttu vanglast vabastamist (36)

Siim Randla, 26. veebruar 2019 07:10
Foto: MARIANNE LOORENTS
Kahe lõhkemata pommi paigaldamise eest vangi mõistetud Märt Ringmaa kaitsja taotleb kohtus kaitsealuse kehva tervise tõttu tema enne tähtaega vanglast vabastamist. 

Märt Ringmaa kaitsja advokaat Raiko Paas esitas Viru vanglale taotluse, et nad esitaks kohtule viivitamatult esildise, et Ringmaa vabastataks raske ja parandamatu haiguse tõttu karistuse kandmisest. Vangla taotlust ei esitanud. Vangla otsuse peale on esitatud kaebus kohtusse, kinnitas Paas. Tema sõnul peaks kohus otsustama Ringmaa ennetähtaegse vabastamise vanglast, sest ta on väga haige.

Samal teemal

Kahe lõhkemata pommi eest 15 aastaks vangi mõistetud Ringmaa on varem soovinud riigikohtu abil enne tähtaega  vabadusse pääseda, kuid riigikohus ei võtnud tema kaitsja kaebust arutusele. Mullu juunis ei vabastanud Viru maakohus Ringmaad enne tähtaega vanglast, leides, et kuriteo toimepanemise asjaoludest lähtuv ohuprognoos annab põhjust arvata, et kõrgest east olenemata võib Ringmaa vabanedes jätkata kuritegude toimepanemist, kirjutas ERR.

Ringmaa kaitsja, advokaat Raiko Paas esitas apellatsioonkaebuse Viru maakohtu otsusele Tartu ringkonnakohtule, kes seda ei rahuldanud. Kaitsja esitas edasikaebuse riigikohtule, kes seda arutusele ei võtnud. Harju maakohus mõistis Ringmaa Tallinnas 2001. ja 2003. aastal kahe lõhkemata jäänud pommi paigaldamise eest 15 aastaks vangi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee