Põnevat ja kasulikku | Sisuturundus

Pugi nagu pürjel! Olde Hansa tuli välja uue menüüga! 

Olde Hansa, 13. märts 2019, 16:41
 
Tallinna vanalinna kultusrestoran ja ühtlasi ka kulinaarne maamärk Olde Hansa saab tänavu 20 aastaseks ning selle tähistamiseks tuli restoran välja uue degustatsioonimenüüga, mis annab võimaluse proovida maitseid, mida kunagi nautisid keskaegse Tallinna bürgermeistrid.

Olde Hansal on tänavu mitu põhjust aastat pidulikumalt tähistada – restoran saab 20 aasta vanuseks ja 800 aastat tagasi mainiti esmakordselt Tallinnat kroonikas, mis jutustas Dannebrogi lahingust, kust teadupärast Taani riik omale lipu sai. 

Seda ajaloolist sündmust meenutab nüüd ka restorani vastne seinamaal ja osalt seetõttu pakub uus menüü ka ühe eelroana Taanimaa õrna heeringat koos pekileivaga. Tegemist on noore rasvase heeringaga, mis on kergelt soolas laagerdunud ja seetõttu eriliselt õrna, et mitte öelda, neitsiliku maitsega. Pekileivas pole aga leiva sees mitte pekk, vaid suussulavad pehmed suitsulihatükid.

 

Menüü pole unarusse jätnud ka veganeid, kellele pakutakse ühe eelroana kikerherne-spinativõiet vürtsköömneleivakestega.

 

Pearoogadeks on restorani peakokk röstinud kana rosmariiniga, mida ta pakub koos odrapähklimuhedikuga. Tegemist on ammuunustatud vanaga, sest Olde Hansa tõi klientide soovil kanaroa uuesti menüüsse, kuid uues kuues. Nüüdne kana jõuab lauale eelnevalt kergelt suitsu saanuna ning ahjus röstituna. Pähklist ja mõnusat sõmerat tekstuuri annab lisandina juurde odrapähklimuhedik. Olde Hansas on kõik lisandid needsamad, mida meie esiisad sõid ka 500 aastat tagasi ja muidugimõista ei kuulu nende hulka kartul, kuna keskajal polnud Kolumbus seda veel uuest maailmast toonud.

 

Kalasõpradel on nüüd aga sootuks eriline põhjus Olde Hansasse sammud seada, kuna pakkumisel on värskelt püütud merekala ingveriköögiviljadega.

 

Kui tavaliselt pakuvad paljud söögikohad külmutatud valgest kalast roogi, siis Olde Hansa peakokk Emmanuel Wille on keeldunud taolise jumalateotusega kaasaminemast ning külalisteni  jõudev tursk on värskemast värskem.  Maitseelamuse teeb täiuslikuks valge veiniga tembitud sametine kaste ja ingverköögiviljad.

Olde Hansa peakokk Emmanuel Wille. 

Maitsvale kõhutäiele paneb aga kelmika punkti magustoit, mis kannab segadusttekitavat nime "Luik pole hani". Ka siin on Olde Hansa elustanud ühe vana toiduvalmistamistava. Nimelt toodi lauda üllatusroad, mis nägid välja ühtmoodi, aga maitsesid mitteootuspäraselt. Nii on ka eelnimetatud magusroaga, kuid ettevaatust – nimelt tuleb väljend "hane serveerima" ehk "haneks tõmbama" just keskajast. Kas Olde Hansa magustoit on luik, hani või hoopis midagi kolmandamat, peab igaüks ise välja selgitama. Praegu on seda igati paslik tegema minna, sest kõik uued maitsed on ühes Tähtpäevasöömingus ja nii saab korraga kõik hõrgutised ülemaitsta.

 

 Mis on peidus aga Olde Hansa luige taga, seda peab juba ise vaatama minema!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee