Maailm

Dubai lennukit kaaperdada üritanud mees kasutas mängupüstolit 

Toimetas Greete Kõrvits, 25. veebruar 2019 20:44
Lennukimeeskond ja reisijad viga ei saanud, kaaperdaja aga suri hiljem haiglasFoto: AFP/Scanpix
25aastane mees, kes üritas pühapäeva õhtul Bangladeshist Dubaisse suunduvat lennukit kaaperada, oli võimude kinnitusel vaimselt häiritud isik, kes kasutas meeskonna ja kaasreisijate ähvardamiseks mängurelva. Mees suri hiljem haiglas.

Pühapäeval Bangladeshi pealinnast Dhakast Dubaisse lennanud Boeing 737 pardal toimunud intsidendi põhjustajaks oli meeltesegaduses mees, vahendab AFP. Lennukis tõmbas mees välja relvataolise eseme ning üritas kokpiti tungida. Püstoli ähvardusel võttis ta ühe meeskonnaliikme pantvangi, samal ajal tegi piloot Chittagongi linna lennujaamas hädamaandumise.

Uurijatele sõnas haiglasse toimetatud mees, et tal oli probleeme oma abikaasaga. Ta avaldas soovi rääkida Bangladeshi peaministri Sheikh Hasinaga. Ametnike sõnul oli mees vaimselt häiritud ning arvas mingil põhjusel, et suudab abieluprobleeme kuidagi lennuki kaaperdamisega lahendada. Mees suri hiljem tulistamise käigus saadud vigastustesse. Ta oli Bangladeshi kodanik.

Ühe reisija sõnul õnnestus mehel püstolist kaks lasku teha, ent politsei kinnitab, et see pole võimalik. Nõndanimetatud relva näol oli ilmselgelt tegemist mängupüstoliga, millega päris pauku ega vigastusi polnuks võimalik tekitada. Kõik pardalviibinud peale kaaperdaja enda pääsesid vigastusteta, kogu operatsioon kestis vaid 10 minutit.

Bangladeshi võimud uurivad, kuidas õnnestus noormehel püstolit meenutava esemega, mis sest, et mitte päris relvaga, üldse lennujaama turvakontrollist läbi saada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee