Maailm

„Kimil puudub huumorimeel.“ Vietnam viskas Kim Jong-uni jäljendaja suurkohtumise eel riigist välja (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 25. veebruar 2019 19:13
Russell White (vasakul) ja Howard X. Hongkonglane viskas nalja, et White tohib Hanoisse jääda, kuna tolle kojulennu pilet oleks Vietnami võimudele liiga kallisFoto: AFP/Scanpix
Vietnami võimud saatsid riigist välja hongkonglasest näitleja, kelle leivanumbriks on Põhja-Korea diktaator Kim Jong-uni mängimine,vahendab AFP. Näitleja väljasaatmisele eelnes ülekuulamine politseijaoskonnas.

Näitleja Howard X saabus Vietnami möödunud nädalal ning esines koos Kanada näitleja Russell White'iga Hanoi ooperimaja ees. White on tuntud Donald Trumpi jäljendaja. Õiged riigipead kohtuvad Vietnamis 27.-28. veebruaril.

Kaks koomikut korraldasid ooperimaja treppidel naljašõu, kus kumbki oma vastavat teisikut etendas. Üritust saatis range politsei järelvalve ja meediagi tuli naljanumbrist osa saama.

Reedel teatasid Vietnami võimud Howard X-ile, et ta peab riigist lahkuma ja Hongkongi naasma. Teatele eelnes küsitlemine jaoskonnas. Politseinikud ütlesid talle, et tema viisa ei kehti, kuid rohkem midagi ei põhjendanud. Näitleja sõnul on tema riigist välja saatmine lihtsalt diktaatori rahustamiseks mõeldud ja jutt viisa kehtivusest jama.

„Tegelik põhjus on see, et ma sündisin sarnase lõustaga nagu on Kim Jong-unil,“ rääkis Howard X esmaspäeval reporteritele, kes teda lennujaama saatma tulid. „Kimil puudub huumorimeel,“ lisas ta. Näitlejaga olid kaasas kolm vaikivat erariides agenti, kes küsimustele ei vastanud. Näitleja süüdistust kinnitab tõsiasi, et tema kamraadi Russell White'i Hanoist lahkuma ei sunnitud. Siiski, Trumpi kostüümis ta avalikkuse ees esineda ei tohi.

Howard X viskas nalja, et Vietnamil pole raha, et White'i Kanadasse tagasi lennutada, temale hangitud lennupilet Hongkongi on tunduvalt odavam.

White, kes kolleegiga hotelli fuajees hüvasti jättis, sõnas, et naljategemisest hoolimata loodab ta, et Trumpi-Kimi kohtumine on edukas. Möödunud aasta juunis toimunud suurkohtumine Põhja-Korea tuumaprogrammi erilisi muudatusi ei toonud ning kahe riigipea vaheline kokkulepe, ehkki ajalooline, jäi väga üldsõnaliseks.

White kinnitas, et tema jääb selleks nädalaks siiski Hanoisse, ehkki Vietnami võimude otsus teine näitleja riigist välja saata ajas tema päevaplaanid segamini. Tal oli kavas koos Howard X-iga golfi mängida ja massaažisalongi külastada. Fotograafide ja pahurate agentide ees jättis Trumpi teisik „Kim Jong-uniga“ hüvasti südamliku musiga.