Maailm

INGLISE AJALEHT: Euroopa Liit lükkaks meelsasti Brexiti 21 kuud edasi (18)

Toimetas Aadu Hiietamm, 25. veebruar 2019, 13:05
Suurbritannia peaminister Theresa May (paremal) arutas Brexitiga seonduvat Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeliga esmaspäeval Egiptuses Sharm El Sheikhis toimunud Euroopa Liidu ja Araabia Liiga tippkohtumise raames.Foto: EPA/Scanpix
Inglise päevalehe The Guardian andmetel arutatakse Euroopa Liidus võimalust lükata Suurbritannia lahkumine 21 kuud edasi ehk kuni 2021. aasta alguseni. 

Niisugune variant osutub võimalikuks vaid siis, kui Suurbritannia valitsus seda ametlikult taotleb. Ka Euroopa Liidu Ülemkogu eesistuja Donald Tusk ütles esmaspäeval Sharm El Sheikhis, et Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise aja edasilükkamine oleks poliitilist olukorda arvestades ratsionaalne lahendus.

Suurbritannia peaminister Theresa May praegu Brexiti nii pika edasilükkamisega veel nõus ei ole. May lubas, et otsustav hääletus Brexiti lepingu üle toimub Suurbritannia parlamendis hiljemalt 12. märtsil. Praeguse plaani järgi lahkub Suurbritannia Euroopa Liidust 29. märtsil. Kuna 12. märts on väga lähedal 29. märtsile, siis süüdistavad  parlamendisaadikud peaministrit sihilikus venitamises.

Opositsioonipoliitikud ja euroopameelsed parlamendisaadikud kardavad, et uue Brexiti-leppe asemel jääb neil lõpuks üle valida parlamendis varem maha hääletatud Brexiti lepingu ja ilma lepinguta Brexiti vahel.

Samal teemal

16. veebruar 2019, 08:30
NUTA VÕI NAERA: Suurbritannia otsib peata kanana Brexiti-lahendust
6. veebruar 2019, 19:17
Tusk: põrgus on koht neile, kel polnud aimugi, kuidas Brexitit läbi viia!
31. jaanuar 2019, 08:00
56 PÄEVA BREXITINI: asi on optimismist kaugel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee