Maailm

MÜSTEERIUM: Amazonase džunglist leiti 11meetrine küürvaal (8)

Toimetas Aare Kartau, 25. veebruar 2019, 11:15
Foto: Caters News Agency/Scanpix
Mõned päevad tagasi leiti Amazonase vihmametsast 11 meetri pikkune ja ligi kümme tonni kaaluv küürvaal. Eksperdid ei oska täpselt seletada, kuidas massiivne imetaja oma looduslikust elupaigast nii kaugele sattus, vahendab Daily Mail.

Vaal leiti metsaalalt, merest 15 meetri kauguselt. Surnud imetaja avastati põõsastikust vaid tänu lindudele, keda tiirles korjuse ümbruses hulgaliselt. 

Teadlaste meeskond, kes vaala uurima saadeti, peab kõige tõenäolisemaks kriteeriumit, mille järgi suri imetaja meres ning tormine meri ja tõusuvesi kandsid tema laiba sisemaale. Tegu oli noore, vaid üheaastase küürvaalaga. Kuigi vaala korjus leiti võsastunud piirkonnast, polnud sellel ühtegi märgatavat vigastust. Bioloogide rühm on postitanud vaalast pilte ka Facebooki.

Mereelu ekspert Renata Emin teatas, et vaala surma põhjus pole veel teada. Ta väljendas imestust asjaolu üle, et küürvaal üldse selles piirkonnas elutses: „Küürvaal on veebruaris Brasiilia põhjarannikul väga ebatavaline nähtus.“ Eksperdi sõnul võivad küürvaalad seal pesitseda augustist novembrini.

Massiivse imetaja surma põhjus selgitatakse välja lahangu käigus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee