Foto: PantherMedia/Scanpix
Ohtuleht.ee 25. veebruar 2019 10:49
Õhtulehele kirjutas pettunud klient, keda üllatas ebameeldivalt üks Facebookis tegutsev firma.

„Mida mõtleb üks firma, kes soovib oma sotsiaalmeedia kodulehel klientidele õnne vabariigi sünnipäevaks, kuid sellele järgneb väga konkreetne soovitus, keda valima tuleks minna. See on häiriv ja täitsa haiglane,“ kurdab Lea.

„Ka teised kliendid kommenteerisid ja tegid selle firma soovitust maha. Suva, mis erakonda nad soovitavad, aga see lihtsalt pole viisakas ega sobilik. Kusagilt võiks ikkagi minna see piir, mida ei ületata. Mina ei taha iga ettevõtte puhul, kelle teenust või kaupa ma tarbin, teada, et keda ta poliitikas toetab ja valib. Veel vähem vajan ma soovitusi, kelle poolt mina peaks hääletama,“ pahandab naine ja lisab: „Olen kindel, et mõnigi klient pärast sellist avaldust enam neilt tooteid ei telli ega oksjonil osale. Mina teiste seas.“

„Inimesed võiks natuke rahuneda ja mõista, et hääletamine on küll oluline, kuid iga inimese enda valik. Midagi, mida ei pea maailmale kuulutama. Midagi, mida ei saa teha soovituse või suunamise järgi. Ikka oma uskumiste, lootuste ja teadmiste järgi. Tulevikku valides ei saa valida viha ja tagurlikkust,“ kutsub Lea kõiki oma südamehääle järgi valima ja boikoteerima firmasid, kes oma positsiooni kuritarvitavad.