Eesti uudised

Kolleegid hindavad Hendrik Toompere jr kontsertlavastust õnnestunuks ning kiidavad teda hundirolliga tehtud kummarduse eest vanaisa Hendrik Toomperele 

GALERII | Toomas Kirss: „Kontserdiga anti mulle luuaga pähe!“ (24)

Aigi Viira, 25. veebruar 2019 00:01
LUUAGA PÄHE: Luuaga vehkleb laval Tõnu Kark, lumega saab pihta Helgi Sallo. Režissöör Toomas Kirss sai selle stseeni peale vaimselt luuaga vastu pead. Foto: Arno Mikkor

„Mulle lihtsalt anti hundiroll! Meil on küll 140 inimest laval, aga ikkagi oli vähe,” naerab lavastaja Hendrik Toompere jr, kes rebis vabariigi aastapäeva kontserdil selga hundikostüümi. Muuseas, pikakoonuline hundimask meenutas vägisi Hunt Kriimsilma, kelle Hendriku vanaisa poolsada aastat tagasi teleekraanile tõi. „See kostüüm ongi tegelikult tsitaat vanaisa meenutuseks. Sellepärast saigi hundiroll vastu võetud,” tunnistab Toompere jr, kes vastu igasuguseid ootusi laval hunditegudega maha sai.

„Eks see on seni kõige mahukam asi, mida olen teinud,” tõdeb Toompere. „Nii palju inimesi korraga, nii lühikese ajaga! See oli täitsa hullumeelne töö! Meie loomemeeskond – kunstnik Kristjan Suits, dramaturg Mehis Pihla, muusikajuht Rasmus Puur – töötas ikkagi sajaga. Kõik see kokku oli aga keerukas ning viimased päevad olid ikka väga pikad.”

Visuaalselt võimsas lavastuses oli suur roll 40 kilogrammil kunstlumel ja 2500 melissi-, peterselli- ja piparmünditaimel. Ka kunstnik Kristjan Suitsu loodud puitseintel, mida kontserdi lavastusgrupp hellitavalt Suitsuseinteks nimetas. Vabariigi 101. sünnipäeva kontsert oli rabavalt lihtne ning jooksis nagu film.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.02.2019
Ott Sepp: rikkaks „Eesti laulu“ juhtimisega ei saa!
24.02.2019
MOEKUNSTNIKUD HINDAVAD: „Mida aastaid edasi, seda kaunimaks kogu üldpilt presidendi vastuvõtul läheb!“
24.02.2019
Kersti Kaljulaid: soovitan meil kõigil ärgata tundega, et riik on igavene
24.02.2019
FOTO | Jürgen Ligi: sain hommikul haiglast välja ja kohe vastuvõtule

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee