Eesti uudised

VIDEOD, GALERII, BLOGI | Eesti 101. sünnipäeva suurejoonelise peo säravaimad hetked (50)

Ohtuleht.ee, 24. veebruar 2019, 21:09
Foto: Martin Ahven
Palju õnne meile kõigile Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva puhul! Loe ja vaata põhjalikku ülevaadet, mis toimus presidendi vastuvõtul Estonia teatrimajas nii kaamerate ees kui ka kaamerate taga. 

23:27
Terttu Jazepov

Tim: "Ma pole musta värvi fänn, aga see on väga hea töö, lihtsalt võrratu stilistika. On näha, et ta mängib väga sundimatult, aga samas oskuslikult faktuuride ja pooltoonidega. Massiivne vöö mängib suurt rolli, kuna see mitmekesistab ühetoonilist ülaosa, seostab seda seelikuga ning tervik on väga šeff. Ülilahe alternatiiv õhtukleidile."

(Erlend Štaub)

Tänavuse aastapäeva kokkuvõtteks: "Üldiselt oli see aasta moe suhtes enam-vähem korralik. Paljud leidsid ikkagi aega ilusaid kombinatsioone valmistada ja kokku panna. Nagu olen mitu korda maininud, ei toimi kauplustest ostetud odavad kleidid ja ülikonnad, vaid rikuvad muljet. See ei ole esinduslik ning näitab lugupidamatut suhtumist ürituse vastu.

Nagu ikka, olid mõned moevalikud hästi õnnetud, näiteks pitspluus kleidi peal oli täiesti võõras. Sama tooniga kontsad ja kõrvarõngad süvendavad maitsetust veelgi.

Nagu juba mainisin, ei toimi kollased kleidid (välja arvatud lipsuga), sest kollane värv rõhutab just neid jooni, mida tasuks peita. Roosad kleidid on samuti hästi ohtlikud, paljud ei kanna seda muinasjutuvärvi välja. Üks kleit keebiga paistis nagu roosat värvi Batmani kostüüm... ja mitte heas mõttes."

Karin ja Jüri Ratas (Erlend Štaub)
Ivari Padar ja Kristel Voltenberg (Erlend Štaub)
Vahur ja Liina Kersna (Erlend Štaub)
23:02
Terttu Jazepov

Vaata SIIT, mida rääkis Kaja Kallas pärast presidendi vastuvõttu Õhtulehele!

22:41
Terttu Jazepov

Tim: "Moes meeldivad mulle väga utreeritud elemendid. Kleit on hästi lihtne ja harilik, aga tänu täiesti extra lipsule muutus see palju elavamaks ja mängulisemaks. Samas pidin selle valima, sest kollane on hästi riskantne värv ja seda välja kanda on tõeline väljakutse. Teised ei saanudki hakkama.

Väga targalt välja valitud ehted ja kaunistused, mis mitte ainult ei mängi ilusti omavahel, vaid ei lase ka kollasel domineerida."

Evelin ja Kristen Michal (Erlend Štaub)
22:30
Terttu Jazepov

Tim: "See on vabalt kõige hullumeelsem ja loomingulisem etteaste tänasel vastuvõtul. Mulle meeldib, kuidas see komplekt püüab ühitada rahvalikke ja avant garde elemente. Tundub natuke nagu Björk. Mul on mõned küsimused kleidile, aga jumestus, soeng ja ehted teevad oma tööd. See on kindlasti piiri peal, eriti sellise ürituse kontekstis, aga väga tore, et leidub inimesi, kes julgevad midagi ekstra kokku panna ja, kõige olulisem, välja kanda.

Pärast seda, kui Kristiina Ojulandi (kes kandis Beatrice disainitud lillat kleiti) ja Olga Sõtniku (minu disainitud ansamblis) rõivastest räägiti pool aastat pärast vastuvõttu, kardavad inimesed eksperimenteerida, mis on tegelikult väga kurb. Nii et suur aplaus, see kindlasti paistab silma ja jääb meelde."

Kris Lemsalu (paremalt teine) (Erlend Štaub)

22:21
Terttu Jazepov

Tim: "Mai Palling kannab presidendi vastuvõtul juba mitmendat aastat järjest Iris Janvieri loomingut. Minu meelest on see duo tõesti ideaalne, nad suudavad alati midagi efektset välja mõelda.

Mail on väga huvitava lõikega kleit, mis esmapilgul paistab pigem nagu seelik ja pluus. Ka Mai soeng on väga kunstiline, hoolikalt läbimõeldud ehted rõhutavad kleidi omapärast paletti. Talle sobivad pastelsed ja loomulikud toonid hästi, aga Mai püüab alati väljakutse esitada ja mitmekesistab heleroosat järskude kontrastsete joontega ning rõhkudega. Kleit ütleb, et olen tundlik ja leebe, aga samal ajal tugev ja iseseisev naine."

(Erlend Štaub)
22:12
Terttu Jazepov

Kersti Kaljulaid ütles ERR-ile, et soovitab kõigil ärgata tundega, et riik on igavene. Loe lähemalt SIIT!

22:10
Geidi Raud

Intervjuu maailmameister Kelly Sildaruga ja palju muud!

21:28
Terttu Jazepov

Tim: "Mul on selle komplekti kohta natuke segased tunned. Ma pole veel otsustanud, kas see on totaalne katastroof või pigem julge eksperiment. Mis mulle kindlasti ei meeldi, on selle kleidi toon. See paistab natuke liiga lihtne ja odav, ma loodan, et see vaid näeb selline välja, aga igal juhul muudab see terviku õudselt odavamaks. Saan aru, mida ta üritas saavutada, nimelt keebil olevate lillede ning kleidi tooni kooskõla, aga seda võiks teha natuke teistmoodi.

Kuid mulle meeldis keep ja see sobib Luisale väga. Geomeetrilised varrukad lisavad komplektile vürtsi. Keep on kooskõlas meigi ja soenguga ning tervik on üsna sümpaatne."

Luisa Rõivas (Erlend Štaub)

21:26


21:09
Terttu Jazepov

Tim: "Roberta Einer näeb välja perfektne ja särab enda disainitud kleidis nagu tõeline popstaar. Kleit on klassikaline, aga samal ajal hästi ekstravagantne ja kunstiline, meeletult detailne ja tehniliselt keeruline. See on tänasel vastuvõtul kahtlemata kõige luksuslikum etteaste. Ütlen vahel, et mõni kleit näeb välja nagu Hollywoodi punasele vaibale astumiseks. Roberta kohta võiks öelda, et see mitte ainult ei näe nii välja, vaid see ongi kleit, mida võiks vabalt Oscari auhinnatseremoonial kanda.

Tema looming on lihtsalt teisel tasemel, sõltumata sellest, kas ta loob hullumeelse bomber-jaki, klassikalise õhtukleidi või tavalise T-särgi. Tema käekiri on nii isikupärane, et isegi kõige lihtsam Roberta Eineri ese näeb välja nagu tõeline pärl. Mulle meeldib, kuidas punased huuled rõhutavad karakterit ning vihjavad iseseisvusele ja vaimule, see annab feministliku tunde."

(Erlend Štaub)
20:40

20:27
Terttu Jazepov

Tim: "Heidy Purga suudab üllatada. Siiamani minu lemmik outfit. Ta näeb välja nagu Taukari "Tähti täis on öö" visuaal või mingi eduka sci-fi filmi tegelane, selline kosmiline printsess. Hästi futuristlik kimonot meenutav kleit ning omapärane soeng, mis täiendab ilusti väga väärikat tervikut. Rahulikud aksessuaarid ei tõmba liigset tähelepanu endale ja fookus on ikkagi kleidi peal, mis on kindlasti seda väärt."

undefined (Erlend Štaub)

20:25
Terttu Jazepov

Helle Meri meenutab: „Lennart oli kogu aeg heas tujus, ainult rumalate inimestega ei olnud ta heas tujus.”

20:14
Terttu Jazepov

Ja Ilvesed ei ole ainsad!

Karin ja Jüri Ratas (Erlend Štaub)
20:13
Terttu Jazepov

Armas!

Ieva ja Toomas Hendrik Ilves (Erlend Štaub)
20:06
Terttu Jazepov

Tim: "Kersti Kaljulaid jäi iseendale truuks ja otsustas vabariigi aastapäeva vastuvõtul kanda rahvarõivaid. Komplekt pole nii värvikas nagu eelmisel aastal, aga siiski hästi hiilgav. Üldiselt sobivad Kerstile minu meelest tugevad puhtad erksad värvid palju paremini kui rahulikud ja jahedad toonid, sest nad suudavad tema look’i säravamaks muuta. Selline kooslus on iseenesest hästi neutraalne, aga samal ajal mulle meeldib, kuidas see klapib ja harmoneerub ilusti selle aasta kujundusega. Võib-olla oligi see mõte valiku taga. Kuid kingade valikust ei saa ma kunagi aru..."

undefined (Erlend Štaub)

20:04
Terttu Jazepov

Õhtu jooksul võtab sõna ka moelooja Tim Bluz, kes valib vabariigi aastapäeva vastuvõtult välja oma lemmikkostüümid. "Selle aasta ülevaadet alustan sellest, et vastan mõningatele küllaltki tihtiesitatavatele küsimustele. Iga kord, kui järjekordseid kommentaare üles pannakse, küsib keegi, kas on üldse vaja kõiki neid kleite kommenteerida, keda see huvitab jne. Ja vastuseks on, et ei, ei ole vaja, absoluutselt! Maailm ei peatu. Miks siis sellega tegeleda? Sest meile meeldib mood ja see on suurim üritus Eestis, kus saab arvukalt kodumaist couture loomingut näha.

See oleks poliitiliselt korrektne vastus. Kuid kui oleme üksteisega 100% ausad, siis vastuvõtu moe aspekt on tegelikult ainuke asi, mis huvitab inimesi, kes ei ole sinna kutsunud. Ja isegi siis, kui me sellest ei kirjuta, hakkavad inimesed nagunii omavahel arutlema, kes milline välja nägi, kes kellega tuli, kes on kaalust juurde võtnud, kellel on kortsud näos jne.

Selles pole midagi halba, küsimus on pigem, miks selline ilus õhtu nii palju pinget tekitab. Kui minu käest küsitakse, kas presidendi vastuvõtu kommenteerimine on teie jaoks töö või meelelahutus, saan aru, et inimesed on täiesti segaduses. Loomulikult see on töö, aga see on töö meelelahutusmaailmas ja need piirid on vahepeal hästi suhtelised. Mulle tundub vahepeal, et inimesed ei oska enam lõbutseda ja lustlikult aega veeta. Ma ei tea, kas süüdi on meie ühiskond, ajalugu või midagi muud, aga võtame kõike liiga tõsiselt ning mõtleme liiga palju asjadest, mis ei vaja üldse mingit analüüsi. Meelelahutus on üks nendest asjadest. Kogu aeg ei pea mingit peidetud tähendust otsima. Elu muutub palju mõnusamaks, kui laseme endal seda lihtsalt nautida ja pisiasju mitte keerulisemaks muuta! Presidendi vastuvõtt on ilmselt kõige suurejoonelisem moesõu meie riigis, naudime seda!"

19:37
Keit Paju

Tänavuse aastapäeva konstert sündis lavastaja Hendrik Toompere jr ning helilooja Rasmus Puuri koostöös. Mehed tutvustasid seda enne kontserdi algust:

Toompere jr sõnul ei pea olema igas aastapäeva kontserdis ängi, vaid vahel võib asja ka helgemalt ja lõbusamalt võtta. Lavastusse jõudsid kõnekamad hetked ja stseenid tänapäevast. “Seal on palju helget ja pidulikku,  aga ka mõtlemapanevaid hetki,” rääkis Toompere. “Mina loodan ka, et keegi ei ole õnnetu pärast seda kontserti.”

“Meil on helgem lavastus, kui mõned varasemad. Tundus, et kui meil on vabariigi uue saja uus lehekülg, siis võiks vaadata tulevikku ja loota, et see on kergem ja helgem,” lisas Puur.

Toompere sõnul lähtuti lavastust tehes ühest konkreetsest mõttest: jäljed, mis me jätame, nendes kõnnivad meie lapsed, olgu need head või halvad.

“See, mida meie preagu maha jätame, selle nad üle võtavad, kui me teeme morbiidse aastapäeva lavastuse, teevad seda nemad ka. Meie ülesanne on anda positiivne edasi, kui igapäeva otsustes mõtleksime ka nii, oleks need ehk kaugemaleulatuvamad,” arvas Puur.

19:34
Terttu Jazepov

President tegi sel aastal kätlemistseremoonias olulise muudatuse. Kui tavaliselt on rivis esimestena endised riigipead ja seejärel riigikogu, siis tänavu on eelisjärjekorras sotsiaalvaldkonnas olulised ja silmapaistvad inimesed.

19:31
Terttu Jazepov

Kätluskoht on seekord söödav, ehk kaunistatud maitserohelisega - mündi ja peterselliga. Kõikidel külalistel on võimalus neid ka pärast pidu kaasa võtta!

19:27
Terttu Jazepov

Anne Veskile jättis tänane presidendi kõne südamliku mulje. „Peaksime kõik üksteist armastama ja see on see, mis meid edasi viib,” ütles ta.

Ivo Linna meelest peaksid inimesed endale teadvustama, et inimelu on lühike. „Seda virisemise ja kadetsemise peale raisata on patt. Mina soovitan, et ärge raisake oma elu tühja-tähja peale.”

„Nii kaua oleme ikka veel vaene riik, kui me ei suuda kõikide abivajajateni abi viia, et inimesed saaksid end lõpuni turvaliselt tunda. Kui jõuame selle tasemeni, oleme tõeliselt rikas riik,” lisas ta.

19:09
Terttu Jazepov

Loe aastapäeva kontserdi kohta lähemalt SIIT!

18:44
Andra Nõlvak

President kannab tänavu vastuvõtul kuninganna Victoria suurt lemmikut – kaapotkleiti. 

Loe rohkem SIIT.

18:37
Terttu Jazepov

Vaata meie Facebooki otseülekandest, mida head ja paremat vastuvõtul maitsta saab!

 

17:39

16:21

Kuidas tähistad sina Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva? Kas sõpradega saunas või hoopis koos perega rikkaliku pidulaua ääres? Saada Õhtulehele foto aadressil: yleskutse@ohtuleht.ee

 
15:59

EESTI DISAIN: president kandis paraadil eritellimusena valminud mantlit. Vaata rohkem SIIT!

15:45

ÜHISSUPLEMINE: Evelin Ilves viskus vabariigi sünnipäeva puhul jäisesse merevette. Vaata rohkem pilte siit! 

15:30

Ameerikast on kodumaal käimas ka Toomas Hendrik ja Ieva Ilves. Vaata rohkem siit!

14:00

Kadrioru Kunstimuuseumi kuraator-koguhoidja Greta Koppel sai riikliku kultuuri aastapreemia näituse „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“ ning sellesisulise raamatu eest. Vaata rohkem siit!

14:00

Viivi Luik, üks kolmest tänavusest riikliku kultuuri elutööpreemia saanutest ütleb, et nii suur tunnustus tundub uskumatu. „On nii palju väärikaid autoreid igalt alalt, kes kunagi pole saanud elutööpreemiat. Paljude elu on olnud lihtsalt lühem,“ ütleb 72aastane kirjanik ja luuletaja. Loe pikemalt siit!

13:00

Kaitsejõudude üksused rivistusid täna Vabaduse väljakule juba kell 11.15. Paraadi võttis vastu Vabariigi President Kersti Kaljulaid, paraadi juhatas kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem. Vaata ka galeriid!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee