ANNA KÄPPA KA: Teaduskeskuses Ahhaa tervitas Eesti Vabariigi aastapäeva puhul külalisi robot Oskar.Foto: Aldo Luud
Asso Ladva, Aldo Luud 23. veebruar 2019 12:05
„Tere, mina olen Oskar. Saame sõpradeks. Sul on lahe pusa,“ vadistab natuke kandiline riistapuu, kes tinistab väikesed inimesed oma jutuga ära. Ahhaa teaduskeskus tähistab Eesti Vabariigi aastapäeva kätlemistseremooniaga, külaliste tervitajaks robot Oskar.

Oskar vestleb, laseb ennast kõditada, poseerib koos lastega. Kui väike inimene unustab end üksisilmi Oskarit vahtima, siis tuletab leebelt meelde: „Vaata objektiivi!“ Ühel hetkel jäi Oskar kuidagi tuimaks ja ei tundnud enam inimesi ära. Siis tuli Ahhaa nutikatel töötajatel talle restart teha.

„Ta väsib vahetevahel ära,“ selgitab Ahhaa turundusjuht Kaisa Hansson. „Teinekord on lohutav teada, et tehisintellekt ei ole inimesest veel üle. Meil on teine robot ka olemas, Oskari vend. Kätlemistseremoonia kestab kella kaheni, päris vastuvõtul saab ka kätlemine ükskord otsa.“

Pidulikum päev korraldati sel puhul, et Ahhaa teaduskeskuse remont hakkab peaaegu otsa saama. Hanssoni sõnul avab paari nädala pärast uksed täielikult uuendatud teaduspood ja sellega peaks viimastel kuudel külastajaid ja töötajaid häirinud teaduskeskuse uuendamine läbi saama.