Seisukoht

Seisukoht | Erakonnajuhid, kus on teie munad? (8)

Sten Kohlmann, multimeedia toimetaja, 22. veebruar 2019, 17:12
Foto: Tiina Kõrtsini
Esmaspäeval leppisid kuue erakonna esimehed kokku, et nemad Kanal 2 valimisdebatile ei lähe. Põhjuseks oli asjaolu, et eeldatavad tõsised saatejuhid vahetati välja Katrin Lusti ja Jüri Butšakovi vastu. „Me ei tee tsirkust! See on poliitika mõnitamine!“ on mõtted, mida esimehed mõlgutasid, saamata aru, et palagan algas just nimelt nendega.

Jah, vastab tõele, et kanalil on õigus enda saate sisu kujundada ja poliitikutel õigus selles osalemisest keelduda. Lust on vastuoluline kuju ning tema väärtus tõsiseltvõetava ajakirjanikuna jääb pigem iga vaataja enda otsustada. Ometigi leian end hetkel olukorrast, kus pooldan pigem Lusti kui nende kuue, olgem ausad, argpükslikku käitumist.

Kuidas saame ulatada riigi juhtimise inimeste kätte, kes ei suuda hakkama saada üheainsa Katrin Lustiga? Kuus inimest, kellest ühe ülesandeks saab keeruliste probleemide lahendamine ning pingelistes olukordades külma närvi säilitamine tõmbavad saba jalge vahele, kui neid ei oota ees tuttav situatsioon.

Ei, meelelahutuslikke elemente omav valimisdebatt ei naeruväärista valimisi, kallid poliitikud. Seda teete teie, kui hakkate pisikeste laste kombel jonnima ja väitma, et kogu varasem tramburaitamine oli vastuvõetav, aga nüüd ei sobi enam komejanti teha.

Samal teemal

8. märts 2019, 18:17
Seisukoht | Kas valetamine ja vassimine on muutumas meie ühiskonna normaalsuseks?
28. veebruar 2019, 00:14
Milliseks kujunes peaministrikandidaatideta toimunud Kanal 2 debatt?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee