Nädala TOP

Top | Eestikeelne kool filiaaliks (1)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 22. veebruar 2019, 17:26
Foto: Aldo Luud
Haridusminister Mailis Repsi pakutud lahenduse peale ikka annab tulla, kui ta kompromissina haridusvaidluses pakub, et ainsa täielikult eestikeelse kooli Kohtla-Järvel saaks säilitada venekeelse riigigümnaasiumi filiaalina. Selline võimas lahendus annaks silmad ette isegi Karl Vaino venestamisele, kuid tähendaks Eesti riigi kapitulatsiooni Ida-Virumaal.   

Vastasseis ühendab

Parteijuhtide kollektiivne ja üksmeelne keeldumine osalemast Katrin Lusti valimissaates kinnitab, et erakondadeülene koosöö on täiesti võimalik. Seega ei maksa midagi kõik senised jutud sellest, kuidas EKREga koostöö on nende vaadete tõttu välistatud. Nii nagu erakonnad boikoteerivad üksmeelselt ajakirjandust, nii panevad nad vajadusel koos EKREga kokku ka valitsuse.   

Swedbank sunnitakse lahkuma?

Eesti riik näitas jõudu ja otsustas Danske panga rahapesu tõttu Eestist minema lüüa. Sellise pealtnäha jõulise avaldusega aga ehk ennetati vaid panga vabatahtlikku lahkumist. Nüüd, kus järgmine rahapesuskandaal on tabanud Swedbanka, siis kas riik käitub sama resoluutselt ka selle, märksa suuremat turuosa omava pangaga?

Tühjad valimislubadused

Rahandusministeeriumi serveeritud ülevaade, kui palju läheksid maksma erakondade valimislubadused, kinnitav vaid üht – kõik erakonnad tegelevad meile õhu müümise, et mitte öelda petmisega. Sest kui raha kõigi lubaduste täitmiseks ei ole, siis järelikult ongi kavandatud vaid mõne populaarsema lubaduse täitmiseks, muu jutt on aga mõeldud vaid kergeusklike peibutamiseks. Valikuks on valida erakond, kes teistest vähem petab.       

Riik teatritsensoriks

Kui riik on midagi pähe võtnud, siis on ta järjekindel – kui Baskini teater hakkas pärast ruumidest väljatõstmist edasi tegutsema, siis nüüd võttis kultuuriministeerium ka viimase toetusepisku ära – 30 tuhat eurot terve aasta peale. Riik toetab ainult kõrget kunsti, mis võib olla nii kõrge, et publikki seda hoomata ei suuda ja toetatud teatrisse tulemata jätab.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee