Eesti uudised

Kuritegeliku ühenduse süüasja tunnistaja, pankrotis ettevõtja luksusauto pandi põlema

Süüpingi asemel tunnistajaks: kas kuritegeliku ühenduse süüasja kompanjon on puhas kui prillikivi?  (8)

Risto Berendson, 22. veebruar 2019 21:20
Luksust nautiv ja pankrotis Kristian Kesner hoidub avalikkuse tähelepanust.Foto: Erakogu

Viimsi kuulsuste, poliitik Siim Kallase ja meelelahutaja Alari Kivisaare vaiksel kodutänaval toimus aasta tagasi hirmus vahejuhtum. Õhtul kella kuue paiku keeras hämarale tupiktänavale ligi 250 000 eurot maksev must Mercedes Maybach. Selle roolis istus samal tänaval elav Kristian Kesner (42), sünnijärgse nimega Maruah Al-Haq, kel oli põhjust oma elu pärast karta. Ta olevat lähedastele öelnud, et politsei hoiatas teda: sa oled võimalik palgamõrva sihtmärk, sest Kesner on tunnistaja kuritegeliku ühenduse juhtimise süüdistuse saanud Hubert Hirve ja Pavel Gammeri kriminaalasjas.

Tunnistajaid on selles kriminaalasjas kokku 118. Kesner on neist tähtsamaid. Ta teab asju, sest ajas koos Hirve ja Gammeriga kiirlaenuäri, mis – kui uskuda mõlema poole väljaöeldut – lõppes ettevõttest võidu raha väljakühveldamisega. Sõpradest said vaenlased.

Seepärast on Kesneri ettevaatlikus mõistetav. Tema kodu ümbritsev kiviaed on viimasel ajal ehitatud just nii palju kõrgemaks, et tänavalt otse majja ei näeks. Ümbrust jälgib  kümmekond turvakaamerat. Ta pargib oma auto kinnisesse koduhoovi, mida valvavad kaks suurt koera. Kesner ise leiab, et sellised ettevaatusabinõud on normaalsed. „Oma igapäevases elus püüan olla sama ettevaatlik kui iga teine Eesti elanik,“ kinnitab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.02.2019
Gammer ja Hirv jälgisid äripartnereid ja rivaale: salakaamerad, luuramine kooliteel ja lennujaamas
31.01.2019
MÜSTILINE ARENG MAFFIAPROTSESSIL: ärimehed istuvad juba aasta vangis, aga nende ettevõtetel läheb üha paremini

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee