Järvamaal leiti surnult kaks korterikaaslastFoto: Kaspar Pokk
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 22. veebruar 2019 12:45
Neljapäeval kella 16.30 ajal teatati häirekeskusele, et Järvamaal Pikakülas asuvast korterist leiti seal koos elanud 35aastase ja 63aastase mehe surnukehad, kellest viimasel olid vägivallatundemärgid.

Paide politseijaoskonna juht Margus Toomsalu ütles, et sündmuskohalt kogutud esialgsed tõendid viitavad sellele, et meeste surmale eelnes nende omavaheline konflikt.

 

„Korterist leiti 63aastase mehe torke- ja lõikehaavadega surnukeha ning 35aastase mehe surnukeha, kellel väliseid vägivallatundemärke ei tuvastatud. Tema surma põhjus selgub ekspertiisis. Uurijad teevad praegu tööd selgitamaks, mis meeste vahel täpsemalt juhtuda võis,“ selgitas Toomsalu.

Prokurör Merike Lugna kinnitas, et esialgne sündmuskoha vaatlus ei anna põhjust arvata, et kahe mehe surma oleks põhjustanud keegi kolmas, sest korteri uks ja aknad olid seestpoolt suletud.

„Kriminaaluurimise käigus kontrollime siiski kõiki võimalusi," selgitas prokurör.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Liivi Reinhold kommenteeris, et surnukehad leiti ühe koreterist leitud mehe tuttava kaudu, kes oli proovinud surnud mehega asjatult ühendust saada ja läks lõpuks korteri ukse taha. Kui siis ka keegi ust ei avanud, helistas murelik tuttav häirekeskusesse.

„Suure tõenäosusega on tegemist sellise mõne päeva vanuse sündmusega," ütles Reinhold.