Maailm

MÕISTAVAD OHTU?! Jaapani usurühmitus vabandab vaktsiinivastase propaganda pärast (5)

Toimetas Aare Kartau, 22. veebruar 2019 10:25
VaktsineerimineFoto: Pixabay
Jaapanlasi kimbutab viimase kümnendi laialdaseim leetriepideemia. Üks religioosne rühmitus on kogukonna ees vabandanud, sest mõistavad, et on vaktsiinivastase tegevusega leetrite levimisele kaasa aidanud, teatab Newsweek.

Teisipäeval ilmunud Jaapani Riikliku Nakkushaiguste Instituudi raportist selgub, et 2019. aasta esimese kuue nädalaga on riigis tuvastatud juba 167 leetrite juhtumit. Kõige hullemini on nakkushaigus räsinud Mie prefektuuri. Sealsed elanikud süüdistavad kõrges nakatumises kohalikku usugruppi Kyusei Shinkyot.

Rühmitus edendab looduslähedast mõtlemist ning on negatiivse hoiakuga moodsa meditsiini suhtes, kuna „ravimid võivad haigusi tekitada.“ Viimaste kuude jooksul on nende suhtumine muutunud. Kyusei Shinkyo avaldas teadaandes, et nad vabandavad ebamugavuste tekitamise pärast. Samuti lubasid nad terviseasutuste nõuannetel oma uskumusi ümber kujundada.

Eelmisel kuul, enne kui Kyusei Shinkyo avalikult vabandas, deklareeris Maailma Terviseorganisatsioon, et vaktsiinidest hoidumine on käesoleva aasta üks suurimaid globaalseid terviseohte. Leetritesse nakatumise juhtumid on ülemaailmselt kasvanud lausa 30%.

Samal teemal

22.01.2019
Võrdõigusvolinik: vaktsineerimata lapsi ei tohi lasteaeda lasta