Eesti uudised

LOOMAPÄÄSTJAD MURES: ökoküla veised peavad sööma kadakaid ja jooma merevett (15)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 22. veebruar 2019, 10:03
Šoti mägiveisFoto: Aldo Luud
MTÜ Loomapäästegrupp kaebas veterinaar- ja toiduametile (VTA), et  Saaremaa lähedal Loonalaiu saarekesel elavad veised on väidetavalt  pidanud omapäi mitu aastat vastu pidama, toitudes sealsetest taimedest ja juues merevett.

Loomapäästegrupi Muhu ja Saaremaa vabatahtlike juhi Riina Pernau sõnul ei olnud loomadel juba sügisel saarel midagi süüa, neid ei käi keegi kontrollimas ning kuni karjas on pullid, suureneb kari nii kaua, kuni sööta jagub, siis hakkavad nõrgemad surema, kirjutas Saarte Hääl. Selline olukord on Pernau sõnul kestnud juba aastaid ja praegu ei tea enam keegi, kui palju on Loonalaiul veiseid, kes kuuluvad Saaremaa Ökokülale. 

Veterinaar- ja toiduameti pressiesindaja Elen Kurvitsa sõnul on Loonalaiu asukad välimuse järgi Šoti mägiveised, kelle omapäraks on hea kohastumus, väike kasv ja vähene nõudlikkus. Kurvits kinnitas oktoobrikuistele andmetele põhinedes, et loomadel peaks seal toitu jätkuma, sest kuna laiul lumikatet polnud, siis leidus veistele piisavalt kadakaid ja kuivanud heina.

Samal teemal

4. september 2018, 11:54
Laiule unustatud lehmakari on kasvanud ligi kolm korda

15 KOMMENTAARI

t
Taavi 23. veebruar 2019, 18:38
Sa oled ere näide,kui lihtne on manipuleerida rumalatega.Loomakaitseliit teeb näitemängu,et lolle annetama meelitada,sellest nad elavad ju.Kas on üksainus tõend,et loomad näljas ja nii edasi,no pole,antud tädi pole elu sees seal laiul käinud,ta ei tea,misasi see veis üldse on.
s
See 23. veebruar 2019, 08:20
näitab valitsuse ja riigikogu tegevusetust, et ei suuda kaorraldada loomakaitsetki. Lahend on aga lihtne: pange omanik niikauaks vangi, kuni ta neid loomi söötma hakkab.
Loe kõiki (15)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee