Eesti uudised

LOOMAPÄÄSTJAD MURES: ökoküla veised peavad sööma kadakaid ja jooma merevett (14)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 22. veebruar 2019 10:03
Šoti mägiveisFoto: Aldo Luud
MTÜ Loomapäästegrupp kaebas veterinaar- ja toiduametile (VTA), et  Saaremaa lähedal Loonalaiu saarekesel elavad veised on väidetavalt  pidanud omapäi mitu aastat vastu pidama, toitudes sealsetest taimedest ja juues merevett.

Loomapäästegrupi Muhu ja Saaremaa vabatahtlike juhi Riina Pernau sõnul ei olnud loomadel juba sügisel saarel midagi süüa, neid ei käi keegi kontrollimas ning kuni karjas on pullid, suureneb kari nii kaua, kuni sööta jagub, siis hakkavad nõrgemad surema, kirjutas Saarte Hääl. Selline olukord on Pernau sõnul kestnud juba aastaid ja praegu ei tea enam keegi, kui palju on Loonalaiul veiseid, kes kuuluvad Saaremaa Ökokülale. 

Veterinaar- ja toiduameti pressiesindaja Elen Kurvitsa sõnul on Loonalaiu asukad välimuse järgi Šoti mägiveised, kelle omapäraks on hea kohastumus, väike kasv ja vähene nõudlikkus. Kurvits kinnitas oktoobrikuistele andmetele põhinedes, et loomadel peaks seal toitu jätkuma, sest kuna laiul lumikatet polnud, siis leidus veistele piisavalt kadakaid ja kuivanud heina.

Samal teemal

04.09.2018
Laiule unustatud lehmakari on kasvanud ligi kolm korda