Vääna jõgiFoto: Heiko Kruusi
Eesti uudised
22. veebruar 2019, 07:29

Pisikese poisi hukkumine külmas jões: oli see õnnetus või kuritegu? (45)

Peaaegu kaks aastat tagasi uppus Vääna jõkke väike poiss, kes mängis perekoeraga õues ja õnnetult vette kukkus, kohus mõistis poisi ema süüdi lapse surma põhjustamises.

Väike Rey Julian mängis tollel õnnetul õhtul üksi õues, samal ajal toimetasid tema ema ja vend toas ja isa oli tööasjus välismaal. Kuigi ema ja vanem vend otsisid nii üksi kui ka politsei abil Rey Juliani igalt poolt, leidsid päästjad elutu keha alles mitu tundi hiljem, just selle hetkel, kui hädakõne peale välismaalt tagasi kiirustanud isa koju jõudis.

Selle aasta veebruaris käisid Rey Juliani vanemad veel kohtuteed, sest seaduse silmis võis olla poisi surm kuritegu – põhja ringkonnaprokurör Rita Siniväli süüdistas poisi ema poja surma põhjustamises ettevaatamatusest, Rey Juliani isa oli seaduse silmis kannatanu. Veebruari keskpaigas mõistis Harju maakohtu kohtunik Anne Rebane Rey Juliani ema kuueks kuuks vangi, kuid vabastab ta selsamal hetkel karistuse kandmisest, sest lapse surma üle elamine on olnud poisi emale juba kõige karmimaks võimalikuks karistuseks ja Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallase sõnul oli kohtuprotsess ja süüdimõistmine vajalik, kuna see andis ema teguviisile moraalse hinnangu.

Refereeritud artikli täisteksti loe Eesti Päevalehest.