Eesti uudised

VIDEO | Sikkut ebaravi usku arstidest: haigla peab vastutama patsiendi ohutuse eest (52)

Toimetas Hindrek Pärg, 21. veebruar 2019, 23:47
Riina SikkutFoto: Teet Malsroos
Neljapäeva õhtul ETV saates "Esimene stuudio" osalenud tervise- ja tööminister Riina Sikkuti sõnul vastutavad haiglad patsientidele pakutava ravi ohutuse eest. 

Sikkut lausus, et arstiteaduskonna lõpetamine ja diplomi saamine ei taga seda, et arsti hoiakud ja veendumused aja jooksul ei muutu, vahendab ERRi uudisteportaal

Ministri sõnul osa arste ei näe probleemi kutseetika reeglite rikkumises, mille puhul tuleb sekkuda. Samas on Sikkuti sõnul ka arste palkavail perearstipraksistel ja haiglatel tähtis roll vastutuse võtmisel.

"Tervishoiuteenuse osutaja, antud juhul näiteks perearstipraksis, võib ka perearstide seltsilt küsida pädevushindamist, kas tegu on inimesega, kes suudab tänapäevasel viisil peremeditsiini teenust osutada," sõnas Sikkut. 

EKRE ridades kandideeriva kardioloog Hasso Uuetoa hinnangul näitab see, et ebaravi pooldavad arstid saavad Eestis praktiseerida, et seaduses on auk.

Vaata pikemalt videost! 

Samal teemal

2. aprill 2019, 07:03
Minister Riina Sikkut: sooline palgalõhe on ühiskonnas peituva ebavõrdsuse jäämäe tipp
19. veebruar 2019, 22:56
Terviseameti mustas nimekirjas olev alternatiivmeditsiini pooldav üldarst Martin Ruumet saab seaduseaugu tõttu edasi tegutseda
19. veebruar 2019, 11:15
VAKTSIINIDE KÕRVALTOIMED: siin on möödunud aasta 23 tõsisemat juhtumit
18. veebruar 2019, 11:37
Jumala ja MMSi usku arst: „Arstidele on pikka aega õpetatud valet!“

52 KOMMENTAARI

h
hhh 24. veebruar 2019, 06:34
kui arst kirjutab tableti, siis on ta selgeks teinud, et kõik need vastunäidustused, mida sisaldab meetripikkune paber tabletikarbis, sinu puhul ei kehti - võid julgesti tarvitada tabletikest.
h
hei 23. veebruar 2019, 07:18
arst saab vastutada siis, kui iga haiguse vastu on olemas rohi. Kui tihti ei ole arstil seda rohtu! Kõik peab koos töötama: inimese hooliv eluviis...
(loe edasi)
Loe kõiki (52)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee