Eesti uudised

VIDEO | Sikkut ebaravi usku arstidest: haigla peab vastutama patsiendi ohutuse eest (52)

Toimetas Hindrek Pärg, 21. veebruar 2019 23:47
Riina SikkutFoto: Teet Malsroos
Neljapäeva õhtul ETV saates "Esimene stuudio" osalenud tervise- ja tööminister Riina Sikkuti sõnul vastutavad haiglad patsientidele pakutava ravi ohutuse eest. 

Sikkut lausus, et arstiteaduskonna lõpetamine ja diplomi saamine ei taga seda, et arsti hoiakud ja veendumused aja jooksul ei muutu, vahendab ERRi uudisteportaal

Ministri sõnul osa arste ei näe probleemi kutseetika reeglite rikkumises, mille puhul tuleb sekkuda. Samas on Sikkuti sõnul ka arste palkavail perearstipraksistel ja haiglatel tähtis roll vastutuse võtmisel.

"Tervishoiuteenuse osutaja, antud juhul näiteks perearstipraksis, võib ka perearstide seltsilt küsida pädevushindamist, kas tegu on inimesega, kes suudab tänapäevasel viisil peremeditsiini teenust osutada," sõnas Sikkut. 

EKRE ridades kandideeriva kardioloog Hasso Uuetoa hinnangul näitab see, et ebaravi pooldavad arstid saavad Eestis praktiseerida, et seaduses on auk.

Vaata pikemalt videost! 

Samal teemal

02.04.2019
Minister Riina Sikkut: sooline palgalõhe on ühiskonnas peituva ebavõrdsuse jäämäe tipp
19.02.2019
Terviseameti mustas nimekirjas olev alternatiivmeditsiini pooldav üldarst Martin Ruumet saab seaduseaugu tõttu edasi tegutseda
19.02.2019
VAKTSIINIDE KÕRVALTOIMED: siin on möödunud aasta 23 tõsisemat juhtumit
18.02.2019
Jumala ja MMSi usku arst: „Arstidele on pikka aega õpetatud valet!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee