Maailm

VENEZUELA KRIIS: marus Maduro sulgeb piiri Brasiiliaga, ähvardab Colombiaga sama teha

Toimetas Greete Kõrvits, 21. veebruar 2019 21:09

13 KOMMENTAARI

m
mõne ajaloofaktid ei näi ka erapooletuke moderaatorilegi meeldivat/ 22. veebruar 2019 21:19
to 12.:27 Milleks USA-d süüdistada ja Moskvat kiita? Moskva v a r g a.nä0d panid täpselt samuti EW kulla ja valuuta p i h t a, mille nad ainult kätte said. Nii Tallinnas Riigipangas olnu kui ka selle välismaale hoiule antu, mida mõned a r a d ja pug.e.ja.likud lääneriigid lipi,tse.ja.likult Moskvale kohe välja andsid, kui too neid nõuda suvateses. Võeti ära ka Lätile ning Leedule väärtused. Samuti omastas Moskva ka Hispaania Vabariigi kulla, mille too selle kodusõja ajal Moskvasse hoiule andis. Uus, võimule tulnud Franko valitsus ja praegune kuningriik võisid vaid p a n n i l a k k u d a.
p
pada ja katel/ 22. veebruar 2019 21:14
Milleks vaid USA-d süüdistada ja Moskvat kiita? Moskva varganä0d panid täpselt samuti EW kulla ja valuuta pihta, mille nad ainult kätte said. Nii Tallinnas Riigipangas olnu kui ka selle välismaale hoiule antu, mida mõned arad ja pugejaliku lääneriigid lipitsejalikult Moskvale kohe välja andsid, kui too neid nõuda suvateses. Võeti ära ka Lätile ning Leedule kuulunud väärtused. Samuti omastas Moskva ka Hispaania Vabariigi kulla, mille too selle kodusõja ajal Moskvasse hoiule andis. Uus, võimule tunud Franko valitsus ja praegune kuningriik võisid vaid panni lakkuda.
t
to Eks/ 22. veebruar 2019 20:53
Ei ole see tal plaaniski. Viimases hädas sõidab ta hoopiski oma sõbra Putini juurde. Nagu mitte just väga ammu see Kiievi Jańukobvitški. Nind saab omale kingituseks ustavuse eest riikliku suvila, ametiauto ja priske personaalpensioni.
h
Humanitaarabist/ 22. veebruar 2019 20:49
Eriti toreda näited on humanitaarabist Venemaa moodi. Kui mõne aasta eest ilma Kiievi loata ületasid Ulraina piiri mitmedśaja-veautolised "humanitaarabi kolonnid". Õnnetutele donetskilastele toitu, riieid, ravimeid ja muud humanitaarabi viima, Kuid kus mõne moepärast koormale laotud baikateki all olid hoopiski kastid relvade, laskemoona ning sõjavarustusega. Sest ilma Venemaa relvasaadetisteta oleks separatistid juba mõne nädalaga võidetud olnud.
t
Too Tere Tulemast/ 22. veebruar 2019 15:45
Pole küll mingi sotside toetaja aga see jama seal rohkem USA ja teiste Lääne-riikide sanktsioonide pärast.
p
PIIR/ 22. veebruar 2019 15:43
USA räägib, et tahab Venezuela rahvast aidata aga ise on pannud Venezuelale peale sanktsioonid, mille pärast Venezuela üldse sellises olukorras on. Kui USA tahab Venezuela rahvast aidata siis võtku sanktsioonid maha ja lasku Venezuelal rahulikult teiste riikidega äri ajada. Ja seda nn USA humanitaarabi sai näha Süürias kui humanitaarabi vahel oli laskemoon ja varustus mässulistele ja selle pärast arvatavasti seda nn USA abi vastu ei võeta.
t
to 10.54/ 22. veebruar 2019 12:27
enne seda külmutas usa venetsueela raha usa pankades ja inglismaa ei tagasta venetsueela kulda,mida on londonis üle miljardi väärtuses ,õnneks on nüüd ,ajakirjanduse andmetel,venetsueela viinud kogu asjaajamise ühte moskva panka,sellest siis ka need usa ähvardused .
e
Eks/ 22. veebruar 2019 11:29
see Maduro koos oma kaaskonnaga tõmbleb viimaseid tõmblusi,sest teab,et varsti läheb ta sama teed nagu kunagi Rumeenia diktaator,karpaatide päike!

m
Maduro on tubli kommunist, isakese Stalini väärikas õpilane!/ 22. veebruar 2019 10:54
teatavasti toimus NSVL kollektiviseerimine sundkorrsas. Eriti jõukamates piirkondades. Ukrainas, Donimaal, Põhja Kaukaasias, mitmetes Volga piirkondades. Vastutasuks organiseeris Stalin seal Golodomori, suure näljahäda. Võttes ära kogu vilja ja jättes inimesed nälgasurema. Ja et nälginud linnadesse ei tungiks või mujale ei rändaks, laskis ta need piirknnad oma sisevägede poolt kindlalt blokeerida. Kokkuvõttes viis see inimsöömisteni ja näljasurmadeni, kus kokku hukkus ligi kümmeknd miljonit maainimest. Nüüd suleb ka kommunist Maduro humabitaarabi eest riigipiirid, jättes inimesed nälgima.
s
22. veebruar 2019 08:50
sul paistab peas mingi viga olevat
v
vaablane/ 21. veebruar 2019 23:32
mis on rahval sellega pistmist,kui Maduro piire suleb,süüa ei ole ikka midagi ja Mosva ei jõua ka kõiki toita,õigemini Putinil ei ole rahvast midagi,aga nafta ja USA külje all laiata on OK.
t
Tere Tulemast/ 21. veebruar 2019 23:07
m
Maduro ei ole marus/ 21. veebruar 2019 23:07
vaid kaitseb oma rahvast Usa sissetungi eest ja hea, et venelased aitavad.