Seisukoht

Seisukoht | Suukorvid valimisdebatil (8)

Evelin Kivimaa, veebitoimetaja, 21. veebruar 2019, 17:50
Foto: Stanislav Moškov
Valimiste eel tikuvad poliitikud lausa vägisi iga hääleõigusliku kodaniku parimaks sõbraks. Poevad postkasti, koputavad koduuksele ja topivad tänaval pastaka pihku. Paraku unustasid kuus parteijuhti, et ka ajakirjanikud on inimesed, kellele ei tohiks kambakat teha.

Kuna rahval on õigus teada, keda tasub riigikogusse usaldada, siis esitavad sadade tuhandete valijate nimel poliitikutele küsimusi just ajakirjanikud. Kui aga parteiliidrid boikoteerisid Kanal 2 valimisdebatti sisuliselt seetõttu, et neile ei kõlba saatejuhtidena Katrin Lust ja Jüri Butšakov, siis astusid nad selle rünnakuga suure sammu meedia suukorvistamise poole.

Kütkestava naeratusega energiline Jüri jäi hambusse tõenäoliselt poolkogemata kui Katrini partner. „Kuuuurija“ hing Katrin võib ju mõne meelest olla Eesti prügitelevisiooni kuninganna, ent kindlasti teeb ta oma tööd pühendunult, põhjalikult ja tulemusrikkalt. Nüüdsama eemaldati tänu temale Youtube'ist video, mis oli noore naise elu ära rikkunud.

Igal juhul on Katrin ja Jüri neljanda võimu esindajad, kellel on õigus teha oma tööd nii, et neid ei rünnata. Seega, kui parteiliidrid just tingimata soovivad suukorve kasutada, läheks neid vaja tervelt kuus.

8 KOMMENTAARI

p
Pea rida! 25. veebruar 2019, 14:31
Eksid! Lust ei ole amatöör, ta on ajakirjanduse poolest peaaegu kõrgharidusega. Spetsiifiliselt poolelt on tema ajakirjanduslik haridus seotud just nõndanim. "kollase" ehk kõmuajakirjandusega. Ta ei ole amatöör!
a
Aga miks ajakirjandus 22. veebruar 2019, 12:32
suukorvistab rahvast, kuigi pidi olema sõnavabadus? Kommentaaris pole ühtegi roppu ega inetut sõna ja saadetakse tsenseerimisele? Kehtestatakse täielikke kommenteerimise blokeerimisi? Päevalehes ei saa mingist hetkest isegi poolt või vastuhäält anda jne?
Loe kõiki (8)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee