Krimi

Põlvamaal hukkus ketaslõikuriga mürsku lõiganud mees (73)

Toimetas Liis Vaksmann, 21. veebruar 2019, 14:17
 Karli Saul / Ekspress Meedia
Põlvamaal juhtus eile traagiline õnnetus, kui hukkus ketaslõikuriga mürsku pooleks lõiganud mees.

20. veebruaril kella 13 paiku teatati Häirekeskusele, et Põlva vallas toimus plahvatus, milles sai üks mees vigastada. Sündmuskohale saabunud kiirabibrigaad toimetas mehe haiglasse, kuid tema vigastused olid sedavõrd rasked, et ta suri.

 

„Uurimise käigus on välja selgitatud, et esialgsetel andmetel lõikas 47aastane mees kuuris ketaslõikuriga lõhkeainet sisaldavat mürsutaolist eset, mis selle tagajärjel plahvatas. Plahvatuses sai mees eluohtlikult vigastada. Keegi teine sündmuse tagajärjel vigastada ei saanud,“ ütleb Lõuna ringkonnaprokurauuri pressinõunik Kauri Sinkevicius, kelle kinnitusel hukkunud mees ei ole varem õiguskaitseasutuste tähelepanu all olnud.

„Kuid tema valdusest leiti teisigi relvade ja lõhkeainetega seotud esemeid, mille omamine on ebaseaduslik,“ sõnab Sinkevicius ning lisab, et täpsemad asjaolud, sealhulgas kust mees lõhkekeha sai, on veel selgitamisel.

Küll aga rõhutavad õiguskaitseasutused, et lõhkekehade ja nendega seotud esemete omamine, avamine või nendega muul moel ümberkäimine on äärmiselt ohtlik ning võib viia tõsiste tagajärgedeni. Leitud lõhkekehadest tuleb selliste olukordade ja võimalike seaduserikkumiste ära hoidmiseks teavitada Häirekeskust numbril 112.

Täpsemate asjaolude selgitamiseks alustas Kaitsepolitseiamet kriminaalmenetlust.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee