Poliitika

Valitsus jättis Kohtla-Järve riigigümnaasiumi teema järgmise koalitsiooni mureks (28)

Johanna-Kadri Kuusk, 21. veebruar 2019 14:02
Foto: Robin Roots
Haridusminister Mailis Reps teatas neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et Kohtla-Järve riigigümnaasiumi asjus on vaja moodustada haridusministeeriumi kantsleri juhtimisel töörühm. Lõplik otsuste langetamine jääb järgmise koalitsiooni tööks.

Repsi sõnul on riigigümnaasiumi rajamisel erinevad tahtmised ka kohalikel kogukondadel. Haridusminister kinnitas, et sellest hoolimata ühendab kõiki osapooli kolm ühist soovi: et kool üldse avataks, et koolist saaks tulevikus võimalikult hea hariduse ja paraku ka see, et konsensust ei ole kohapeal ega laiemalt.

Samal teemal

"Need valikud, mida haridusministeerium täna tutvustas, olid, et riigigümnaasiumi koosseisus on võimalik anda kohalikule kogukonnale see kindlustunne, et nad võivad jääda eraldi, ja siis rahulikult [tegelda teemaga] sel perioodil, kui pole enam valimisi,“ rääkis Reps ja lisas, et kohalik kogukond saab koos haridusministeeriumi ekspertidega analüüsida, millises osas nad Järve gümnaasiumisse jäävad, millises mahus tunde nad tehnikaülikooli kolledži ruumides tahavad, millises osas nad suures majas õpivad ja kui palju nad soovivad eraldi olla.

Reps märkis, et see on olnud kohaliku kogukonna soov, et nad ei lahustuks suurde gümnaasiumisse.

Peaminister Jüri Ratas lisas pressikonverentsi lõpus, et liigutakse sada protsenti eestikeelse õppe suunas. Samas märkis Ratas, et nii vähe aega enne valimisi ei ole õige teha lõplikke otsuseid.

Justiitsminister Urmas Reinsalu ütles, et 101aastaseks saavas Eestis ei ole mõeldav ehitada riigi rahaga koole, mis on venekeelsed, ning seetõttu leiab Isamaa, et Kohtla-Järve riigigümnaasium peaks avatama täies mahus eestikeelsena.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee