Eesti uudised

Martin Herem: ka kaasaegses sõjas peab suutma end relvaga kaitsta (49)

Maaleht, 21. veebruar 2019 08:39
Kindralmajor Martin Herem.Foto: Martin Ahven
Kaitseväe juhataja, kindralmajor Martin Heremi sõnul on ajateenistus avatud ka puuetega inimestele, kuid relvaga peab end suuma kaitsta igaüks, puudega või mitte.

Herem sõnas, et praegu arendatakse teemat, milliseid inimesi kaitseväeteenistusse vastu võtta, sest ka nende hulgast, kes ei ole füüsiliselt võimekad ajateeistust läbima, on kõlanud soov riigikaitsesse panustada.

Samal teemal

Kindralmajor märkis, et kaitseväes on erinevaid positsioone, millel ka näiteks kurt, värvipime või liikumispuudega inimene saaks töötada, küll aga peavad olema kõik valmis end relvaga kaitsma, sest Heremi sõnul on kaasaene sõda mittelineaarne ja vajadus end tagalas relvaga kaitsta võib olla palju suurem kui sada aastat tagasi.

Herem möönis, et kuigi keskmine naisterahvas on füüsiliselt keskmisest meesterahvast nõrgem, teenib neil naisi kõikides üksustes, vastavalt sellee, kuhu keegi soovis saada.

Küsimusele, kuidas kaitseväkke inimesi juurde saada, vastas Herem, et lõpuks on küsimus ikkagi tahtes, kuigi kindralmajor tõdes, et riigikaitses palkade tõstmine võiks olla päris hea motivatsioon.

Refereeritud artikli täisteksti loe Maalehest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee