Foto: ALDO LUUD
Maaleht 21. veebruar 2019 07:53
Rakvere lihakombinaat, mis on Eesti suurim lihatööstus, on mitme seakasvatajaga lepingud lõpetanud, ostes samas sigu Soomest.

Muutus mõjutab kogu siinset seakasvatussektorit, ülepakkumine toob hinnad alla ja seakasvatajad peavad mõtlema, kas äkki tootmine üldse ära lõpetada.

Seakasvatajatel on viimased aastad möödunud ühest kriisist teise – Venemaa embargo järel läksid piirid kinni ja sinna enam sigu müüa ei saanud, seejärel jõudis Eestisse Aafrika seakatk, mis levis metsast farmidesse, tuues kaasa kolmanda tsooni koos kaubanduspiirangutega.

Rakvere lihakombinaad omanikfirma HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere sõnul ei ole plaanis Eestist pärit sealiha Soome lihaga asendada ja Soomest HKScani enda süsteemist ostettakse tema sõnul sigu vähesel määral.

Refereeritud arikli täisteksti loe Maalehest.

Samal teemal

Kommentaarid  (78)

linnavurle 22. veebruar 2019 15:54
kallis vanaproua! Arvan, et räägid teist juttu kui sinu ekre saab valitsusse! Krepsud saad, kas tead..teevad su paljaks nagu püksinööbi! Riigieelarve raha ümberjagamine sind õnnelikuks ei tee..uusi töökohti sinu ekre juurde looma ei hakka-kindel see! No ja kuidas siis sa ette kujutad oma tulevast roosilist elu nendega?
mimm 22. veebruar 2019 10:38
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS