KAHTLUSTATAV: Lembitu Kitt sattus taas politsei tähelepanu alla. Foto: Martin Dremljuga / Ekspress Meedia
Eesti uudised
20. veebruar 2019 21:50

Politsei võttis kinni kurikuulsa võlaküti Lembitu Kiti (54)

Keskkriminaalpolitsei pidas teisipäeval kuriteos kahtlustatavana kinni Lembitu Kiti (60), kes on tuntud võlgade sissenõudjana ja seetõttu varemgi korduvalt seadusega pahuksisse läinud.

Alles hiljuti astus Kitt koos ametivendade Ants Pääri ja Nikolai Bleskoviga üles TV3 eetris olnud Katrin Lusti tõsielusarjas „Võlakütid“. Saate tutvustuses märgiti, et Kiti klientide hulka kuuluvad ka paljud jõukad inimesed, pangad ja teised suurettevõtted.

Õhtulehe andmeil võib Kiti kinnivõtmine olla seotud ühe kuritegeliku ühenduse tegevuse uurimisega, aga prokuratuur seda väidet esialgu ametlikult ei kommenteerinud. „Kinnitame, et politsei pidas Lembitu Kiti kahtlustatavana kinni, kuid seoses käimasolevate menetlustoimingutega ei ole meil võimalik rohkem infot anda,“ ütles kolmapäeva õhtul riigiprokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik.

Lembitu Kitt on nii-öelda elukutselise võlakütina tegutsenud juba 25 aastat. Kiti ja tema ametivendade poole pöörduvad inimesed ja ettevõtted tavaliselt siis, kui inkassofirma või kohtutäituri abil ei õnnestu võlgnikult raha kätte saada. Võlgade sissenõudjad toimetavad sageli seaduse piiril ega kohku tagasi isegi vägivalla kasutamisest, mida näitab ka Kiti varasem paturegister.

Kohus karistas teda viimati 2012. aastal omastamise eest – Kitt kogus kümnetelt klientidelt võlgade sissenõudmise eest küll raha, aga „teenust“ nad vastu ei saanud. Varem on Kitt süüdi mõistetud väljapressimises, grupiviisilises riisumises ja võltsimises.