Eesti uudised

Eesti Pank: rahapesul Eestis kohta ei ole (19)

Toimetas Triinu Laan, 20. veebruar 2019 17:54
Foto: Teet Malsroos
Swedbanki kahtlustatakse peaaegu kümme aastat kestnud ulatuslikus rahapesus, mille kaudu voolas pangast Danske Banki kontodele vähemalt 3,8 miljardi euro ulatuses kahtlast raha. Eesti Pank rõhutab, et rahapesul Eestis kohta ei ole.

Avaldame Eesti Panga kommentaari täismahus: 

Samal teemal

Eesti Pank taunib rahapesu hoolimata sellest, millises mahus või millises pangas see toimunud on. Rahapesukahtluse juhtumid on kahetsusväärsed, kuid samas on hea, et vanad probleemid on välja tulnud ja inimesed saavad selge pildi panganduses toimunust. Seda isegi siis, kui need uudised Eesti mainele täna head ei tee.

Eesti riigi hoiak on väga selge – rahapesul Eestis kohta ei ole. Seda on demonstreerinud finantsinspektsioon oma viimaste aastate sammudega, sest just Eesti finantsinspektsiooni survel on järjekindlalt suletud rahapesukahtlusega äriliine erinevates pankades. Kindlasti on nüüdseks juba pankade käitumine rahapesu riskiga klientidega hoopis erinev.

Erinevate pankade suhtes tekkinud rahapesukahtluse juhtumites tuleb silmas pidada, milliste pankade on tegu. Versobanki ja Danske puhul oli tegemist mitte-residentidele ärile keskendunud pankadega. Swedbanki puhul on tegemist suure universaalpangaga, kes pakub teenuseid kõikidele elanikegruppidele ja kõikide ettevõtlussektoritele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee