Seisukoht

Seisukoht | Poliitik, lase inimene endast välja! (2)

Manona Paris, Toidutare peatoimetaja, 20. veebruar 2019 17:11
Foto: Tatjana Iljina
Ma olen ajakirjanikuna parandamatu pehmo, kellele meeldib inimeste pärisolemust otsida. Selle nimel pakkusingi paar kuud tagasi Õhtulehele, et teeks Toidutarega koos köögisaate, kus poliitikud valmistaks süüa.

Minu eesmärk oli „Poliitköögis“ tuua inimene poliitiku tagant välja. Endise poliitikaajakirjanikuna täheldan inimeste seas üha enam trotsi, et poliitika on muutunud inimkaugeks. Et on ärakäiatud plaadid, päheõpitud jutupunktid ja pidev ärategemine. Ent katsu sa poosetada, kui sul sibulahakkimisest pisarad jooksevad!

Samal teemal

Niisis – kutsusin erakondade esinumbrid kööki. Enamik tuli hea meelega. Üks küll kurtis palagani üle, aga minu argumendi peale – kumb on toredam, kas lörtsis pastakaid pihku toppida või minu kõrval köögis seista – valis kiiresti viimase. Ja siis avanes kõige enam.

Võib ju öelda, et kogu elu on palagan, ainult lavad on erinevad. Millist neist usalda, on muidugi iga esineja (ka poliitiku) enda valida. Kõik lavad polegi ühesugused. Ent eriti poliitikuil ei maksa jätta muljet, nagu nende elu oleks kõrge parnass ja teiste teemadega, näiteks meelelahutuslikega, tegelemine oleks madal. Paraku aga jääb just selline tunne, seirates erakondade ühisavaldust ühe meediategelase suhtes. 

„Poliitkööki“ saab aga vaadata Õhtuleht TVs. Head isu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee