Eesti uudised

ABSURD KOOLIS: poiss süütas klassis lõkke, kannatas tema käitumishinne. Poisi kaitseks astus välja kohtunikust vanem (112)

Ohtuleht.ee, 20. veebruar 2019, 17:17
Klassiruum seekord õnneks põlema ei läinudFoto: Vida Press

Kaunil veebruaripäeval leidis ühes Eestimaa koolis aset ootamatu intsident. Nimelt korraldasid teadmishimulised noorukid vahetunni ajal keemia klassis väikese tulekahju – ikka teaduse huvides. Aineõpetaja, kes sel ajal klassis viibis, oli aga noormeeste eksperimendist häiritud ning katse tulemusel alandati õppurite käitumishinne rahuldavale.

Sellega ei olnud omakorda rahul ühe noormehe kohtunikust lapsevanem, kes professioonile omaselt hakkas kooli kodukorra paragrahviderägastikus näpuga järge ajama. Selgus, et kodukorda ei olnud kirjutatud, et lõket koolis teha ei tohi. Samuti ei olnud fikseeritud, et keelatud on välgumihkli kaasaskandmine, millega lõke süüdati, mainitud oli vaid tikke. 

Direktor leidis, et kohe põhikooli lõpetava noore jaoks on selline käitumine siiski kohatu ega ühti kooli väärtustega. „Tõsi on, et meie sisekorra eeskirjades pole kirjas, et klassis ei ole lubatud lõket teha, kuid meil pole ka kirjas, et õpetajat ei tohi põlema panna ega maha lasta,” märkis direktor lapsevanemale saadetud kirjas. „Teie laps koos mõne teisega pani suurde ohtu kõikide kooli laste elud ja tervised.”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. veebruar 2019, 10:42
Lapsevanema mure: miks õpetajad enam klassiüritusi ei korralda?
18. veebruar 2019, 18:10
Repliik | Kuhu kadus õpetaja autoriteet?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee