Eesti uudised

Pärnu lahelt päästeti 42 hättajäänud kalameest (15)

Triinu Laan, 20. veebruar 2019, 17:03
Foto: Aldo Luud
Kolmapäeva hommikul jäid Pärnu lahel merejääl hätta mitu kalameest.  Kokku päästeti jäält 42 inimest. 

Häirekeskusele teatati kell 11.37, et tugev loodetuul on puhunud jää kaldalt lahti ning tekitanud sellesse suured praod, mille tulemusena ei saa osa jää peal viibinud inimesi tagasi kaldale.

Hädasolijatele oli abiks mootorsaani ja paatidega politsei merepääste ja päästjad, lisaks ka kopter, mille meeskond vaatas üle jääolukorra ning kaardistas inimeste asukohad.

"Pärnu lahe merejäält päästeti täna pärastlõunal kokku 42 inimest. Neist umbes 40 juhatasid turvaliselt kaldale Pärnu päästekomando päästjad, kes olid inimestele abiks Pärnu naisteranna juures," kommenteeris Pärnu politseijaoskonna piirivalve välijuht Janek Pinta.

Pärnu politseijaoskonna merepäästjad tõid paadiga üle lahvanduse Valgerannas merejäält kaldale kaks inimest. Keegi neist arstiabi ei vajanud.

"Kui inimesed umbes kella 14.30 ajal kaldale olid toimetatud, tegi kopter Pärnu lahe kohal veel ka patrull-lennu tuvastamaks, kas merejääl viibib veel inimesi, kuid vaatlusega enam kedagi ei märgatud," selgitas Pinta.

Mõlemas kohas tekitas prao ennelõunal tugevnenud loodetuul, mille puhangud olid iiliti 15 m/s.

PPA Pärnu merepääste soovitab vältida Pärnu lahe merejääle minekut kuni 22. veebruari lõunani. Kuna loode- ja põhjatuul on jätkuvalt tugevad, siis see paneb merejää liikuma ning võib tekitata ettearvamatuid jääpragusid, mis on ohtlikud merejääl liikujatele. 

Vajadusel on PPA ametnikel õigus vastavalt korrakaitseseadusele kehtestada ka jääl viibimiskeeld, kui inimeste elu või tervist ähvardab vahetu oht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee